Võru maakonna ettevõtlusnädal 2018     

29.septembrist – 07. oktoobrini Võru maakonnas toimunud ettevõtlusnädal pakkus jätkuvalt erinevaid üritusi nii alustavatele kui tegutsevatele ettevõtjate ning kõigile huvilistele. Erinevalt eelnevatest aastatest toimus üleriigilise ettevõtlusnädala raames  eelteavitus üritus 29.septembril  Sulbi Mihklilaadal Sulbi külas, Võru vallas. Võrumaa Arenduskeskus oli laadal kohal  Võrumaa telgiga ja jagas infot maakondliku arenduskeskuse teenuste ja ettevõtlusnädala ürituste kohta. Samuti arutleti laada külastajatega ettevõtlusvõimaluste üle Võru maakonnas ning külastatati turul kauplejaid. Lisaks pakuti veel kohapeal nõustamist ja võimalust registreerida ettevõtlusnädala üritustele. Kohapeal pakuti  kuuma jooki ning omavalmistatud šokolaadikooki.

Ettevõtlusnädala oktoobrikuu esimese nädala ürituste sarja avas esmaspäeval toimunud turismipäev, mis toimus sellel aastal Päikeseranna puhkemajas Kõvera külas, Võru vallas. Esmaspäeval toimusid veel igaaastased Maksu – ja Tolliameti ning Töötukassa infotunnid nii ettevõtjatele kui huvilistele.

Esmaspäeva pealelõunane üritus oli suunatud ettevõtjatele kes olid huvitatud erinevatest rahastus võimalustest koostöös teadusasutustega.

 

Teisipäeval toimus Ettevõtluspäev: Samm Sinu unistusteni, mis oli mõeldud peamiselt Inspiratsiooniüritusena nii ettevõtjatele kui ettevõtlushuvilistele. Päev tutvustas Kagu-Eesti ettevõtjate lugusid ning uusi või unustatud ettevõtlusvõimalusi  väikses piirkonnas.

Teisipäeval 2 oktoobril toimus ettevõtlusnädala raames esimest korda üle-eestiline avatud ettevõtete päev, kus paljud Eesti ettevõtted avasid oma uksed külastusteks. Võru maakonnas avas külastusteks oma uksed 6 ettevõtet

Teisipäeva õhtul näidati Võru kinos kannel Euroopa filmikohviku filmi – „BIG Time/kuulsuse tipul“. Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel.

 

Kolmapäeval  külastati Kagu-Eesti Innovatsioonikeskuses (KEIK) asuvaid ettevõtteid kus algusega kell 10.00 ja 13.00 oli võimalik kõikidel inimestel külastada Kagu-Eesti Innovatsioonikeskuses oma uksed avanud eriilmelisi ettevõtteid.

Kolmapäeval jagasid veel  infot Eesti Töötukassa Võrumaa osakonna töötajad  alustavatele ettevõtjatele , kuidas oma ettevõtlusega algust teha ehk kuidas saada ettevõtjaks töötukassa toel.

 

Neljapäeval toimus iga aastane ettevõtluskonverents, mis sellel aastal toimus nädala teises pooles Võru kultuurikeskuses Kannel. Ettevõtluskonverents otsis vastuseid küsimusele, kuidas Võrumaa ettevõtjad saaksid  Põlvkondade vahetusega anda vunki mano.

Neljapäeva õhtul toimus pidulik ettevõtjate tunnustusüritus, mis toimus sellel aastal Võrumaa Toidukeskuse saalis.  Aasta ettevõtja 2018 aunimetuse pälvisid järgmised ettevõtted:

Võru maakonna aasta 2018 startija Forega Logistics OÜ, Võru maakonna aasta mikroettevõte 2018 OÜ HK Puhastus, Võru maakonna aasta väikeettevõte 2018 aktsiaselts Lapi MT, Võru maakonna aasta tööandja 2018 aktsiaselts Värska Sanatoorium , Võru maakonna aasta suurettevõte  2018 Combilink OÜ, Võru maakonna aasta ettevõtja 2018 Andri Needo.

Reedel toimus Väimelas Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentskeskuses TSENTER  teemahommik.

Võru maakonna ettevõtlusnädala lõpetas kolm päeva kestev VUNKI MANO   loometalgud, (algas reedel ja lõppes pühapäeval) Võrumaa loometalgud oli häkatoni stiilis nädalavahetus, kus ideede omanikud said oma meeskonda kaasata eksperte ja muid abilisi, et ideealgeid üheskoos edasi arendada ja toimivate lahendusteni jõuda.

Võrumaa ettevõtlusnädal toimus üleriigilise ettevõtlusnädala raames ja kestis kaheksa  päeva, kokku toimus 14 erinevat üritust kus  osales kokku 696 inimest.

04.10.18 Ettevõtluskonverents „Põlvkondade vahetusega tuu vunki mano“ esinejate ettekanded

ESTCORP_O.Parna_Vorumaa_04102018-converted

Robotid ja Võrumaa 04.10.18 Mart Noorma VÕRU

Voru ettekanne 04102018 Tõnu Mertsina

Värska Vesi ettevõtlusnädal Võru 04 10 18 (1)

Ettevõtlusnädal_Haameri Talu FIE 04.10.18

Ettevotlusnadal-Nopri

Kogu konverents järelvaadatav 

Korraldajad:

Peakorraldaja ja koordinaator SA Võrumaa Arenduskeskus

Ettevõtlusnädala üritused toimusid koostöös heade partneritega:

Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER

Võru Vallavalitsus

Maksu- ja Tolliamet

Eesti Töötukassa

Võru Noortekeskus

Põlvamaa Arenduskeskus

Valgamaa Arenduskeskus

Setomaa Vallavalitsus

Setomaa Turism

Swedbank AS

Rõuge Vallavalitsus

Antsla Vallavalitsus

Võrumaa Omavalitsuste Liit

Võru Linnavalitsus

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Europe Directi teabekeskus – Võru

Euroopa Komisjoni Eesti esindus