Võrumaa Vabaühenduste Päeval tunnustati kodanikuühiskonna tegusaimaid

Võrumaa Vabaühenduste Päeval tunnustati kodanikuühiskonna tegusaimaid

30. nov. 2015

Võrumaa Vabaühenduste Päeval kultuurimajas Kannel tunnustati Võrumaa tegusaid, kodanikke, toimekaid ühendusi ning ettevõtteid, kes neid toetavad – laureaadid on Tuuli ja Vello Pähn, MTÜ Luutsniku Külaselts ning OÜ Sän&Män.

Võrumaa tegusaimad kodanikud on Juba külaseltsi eestvedajad Tuuli ja Vello Pähn. Muu hulgas öeldi Tuuli ja Vello kohta tunnustamiseks esitades: „Tänu Pähnade perele on tekkinud kokkuhoidev ja sõbralik kogukond ning aktiivne külaelu.”

Võrumaa raamatukogudes ning internetis läbi viidud rahvahääletusel sai enim toetust Antsla Gümnaasiumis toimetava noorte foto-ja loodusringi üks eestvedajatest Tiina Ploom.

Võrumaa Toimekaim Ühing 2015 on MTÜ Luutsniku Külaselts, kes on vanasse külakauplusese loonud ja loomas võimalusi kogukonna inimestele. Külaseltsi üks eestvedajatest Aili Valb tunnustust vastu võttes: “Seistes kõigi teiste väärikate kandidaatide kõrval, ei osanud sellist tunnustust oodata, aga ju siis on hetk tunnustada väiksemaid, et anda indu edasi toimetada.”

Selleks, et aidata ei ole palju vaja – tahtmist, sõbralikku suhtumist ning abivalmidust. Võrumaa Kodanikuühiskonna Toetaja 2015 OÜ Sän&Män juhatajal Taivo Tuusisel on need omadused olemas.

Kokku esitati tunnustamiseks leidis 15 tegusat kodanikku – Tuuli Pähn ja Vello Pähn, Martin Mark, Eve Täht, Leili Väisa, Merike Õun, Jüri Luik, Heino Pall, Merike Kapp, Helger Kavant, Ats Virumäe, Evelin Hoole, Ene Aedmaa, Airi Hallik-Konnula, Liana Allas, Tiina Ploom.

Võrumaa Tegusaim Ühendus 2015 nominentideks olid MTÜ Vastseliina Külade Ühendus, MTÜ Võrumaa Spordiliit, MTÜ Võrumaa Naiste Tugikeskus, MTÜ Juba Külaselts, MTÜ Püssä Küla Selts, MTÜ Revolutsioon, MTÜ Luutsniku Külaselts, MTÜ Hauka Veloklubi, MTÜ Järvere Külaselts, MTÜ Ostrova Festivalid, MTÜ Urvaste Külade Selts, MTÜ Karula Hoiu Ühing.

Võrumaa kodanikuühiskonna toetajana leidis tunnustamist 5 ettevõtet – OÜ Uus Koda, AS Eesti Pagar, Võru Tarbijate Ühistu, OÜ Haugas Transport ja OÜ Sän&Män.

Laureaadid valis töögrupp, kus oli esindatud SA Võrumaa Arenguagentuur, Võru Maavalitsus, Võru Linnavalitsus, Võrumaa Omavalitsuste Liit, Võrumaa Partnerluskogu ja Eesti Kodanikuajakirjanduse Selts.

Palju õnne ja jätkuvat tegutsemisindu kõigile asjaosalistele!

Toimekaim-Yhendus2015 yhispilt_ws

Võrumaa Toimekaim Ühendus 2015 nominendid ning laureaat. Fotograaf Kalle Nurk