Võrumaa Ühisnädal 2014 – tule osa saama!

Võrumaa Ühisnädal 2014 – tule osa saama!

18. nov. 2014

Ühisnädala kava_web_suur

Võrumaa on osake Eestist ja Sina oled osake Võrumaast – kutsume Sind novembri viimasel nädalal võtma osa Ühisnädala sündmustest!

Juba teist aastat toimuvad Võrumaal kodanikuühiskonna nädala ehk Ühisnädala raames põnevad üritused. Nii on sel aastal võimalik osa võtta erinevatest töötubadest nii Võrus, Uue-Antslas kui Lasval. Rahvusvahelise mõõtme Võrumaa Ühisnädalale annab Marina Ignatjeva Petserist, kes oma ala tõelise meistrina õpetab huvilistele siidipaeltega tikkimist. Võru kinos Kannel linastub väärtfilm „Ida”, mis valusal ja ilusal moel toob esile need traumad, moraalsed valikud ja näriva süütunde, mis idaeurooplase psüühikasse on sügavale kinni istutatud. Tsoorus on võimalik ennast proovile mälumängurina, Piiriveere Liider kutsub inimesi strateegiapäevale ning Urvastes ja Antslas saavad kokku poolsada jõuluvana! Üle Eesti toimuvad Kaitseliidu avatud uste päevad uutele noortejuhtidele ning Noorte osaluskohvikud. Traditsiooniliselt leiab aset ka Võrumaa kodanikuühenduste konverents, kus sel aastal küsime Paul-Erik Rummo sõnadega „Kas oskame hoida ühte?”.

Vabakonna ühisnädala keskne eesmärk on pöörata tähelepanu kodanikuühiskonnale ning innustada inimesi ühistegevusele ja koostööle oma elukeskkonnas muutuste loomiseks.

Võrumaa Ühisnädalast võtavad osa: MTÜ Kuldre Käsitöötare, MTÜ Vana-Antsla Noored, MTÜ Aila Näpustuudio, Kaitseliidu Võrumaa malev, MTÜ Piiriveere Liider, Europe Direct´i Võru teabekeskus, kultuurimaja Kannel, Võrumaa noortekeskused, MTÜ Lasva Käsitööselts, Antsla KSK, MTÜ Tsooru Koidukiired.

Ühisnädal toimub 24.30. novembril. Kogu nädala kava on leitav www.uhisnadal.ee

Nädala elluviimist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.