Võrumaa Arenduskeskus tunnustas täiskasvanud õppija nädala raames maakonna parimaid täiskasvanud õppijaid

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas täiskasvanud õppija nädala raames maakonna parimaid täiskasvanud õppijaid

15. okt. 2020

Teisipäeva, 13. oktoobri õhtul tänas ja tunnustas SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots maakonna parimaid täiskasvanud õppijad, õppima ergutavaid õpitegusid, innustavaid koolitajaid ja õppimist toetavaid organisatsioone.

Võru maakonna 2020 aasta laureaadid on:
Aasta õppija- Kerli Kõiv
Aasta õppija eripreemia- Saima Tell
Aasta koolitaja- Lauri Tasso
Aasta koolitaja eripreemia- Ulvi Reeder
Aasta õpitegu- MTÜ Eikellegimaa: Kapera Kooskasvamise seminarid
Aasta õppijasõbralik tööandja- Coop, Antsla Tarbijate Ühistu

Kerli Kõiv pälvis ka vabariiklikul tunnustusüritusel rahva lemmiku tiitli.

Maakonnas esitati kokku 23 kandidaati neljas kategoorias.Kandidaate tunnustamiseks said esitada kõik soovijad alates 26. aprillist kuni 7.juunini 2020 Andrase kodulehel. Kokku sai kandidaate esitada 4 erinevas kategoorias. Pärast kandidaatide esitamist alustasid parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid, mille moodustas maakondliku täiskasvanuhariduse koordinaator kaasates oma maakonna täiskasvanuhariduse tugivõrgustiku liikmeid. Seejärel asus tööle üleriigiline komisjon, mille moodustab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon (Andras) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga ja  kuhu kuuluvad täiskasvanuharidusega seotud organisatsioonide esindajad ning teised osapooled (Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Töötukassa, Eesti Vabaharidusliit, Eesti Linnade ja Valdade Liit, EPALE jt).

Inimkontaktide minimeerimiseks toimus tunnustusüritus vähendatud koosseisuga Võrumaa Keskraamatukogu kolmanda korruse konverentsisaalis. Meeleoluka muusikalise etteaste tegid Võru Muusikakool õpilased Kert Malõgin saksofonil, Mirelle Lepp, Annaliis Adamson ja Age-Maria Mandel klarnetitel, juhendaja Jaan Randvere.

„Tänavapäeva kiiresti muutuvas maailmas peame me kõik uusi teadmisi omandama ning seejuures on oluline kolme osapoole tugi: õppija enda motivatsioon, pere toetus ja loomulikult tööandja soosiv suhtumine õppimisse. Hea meel on tõdeda, et meil on palju tublisid tegijaid ja tegusid ka täiskasvanuhariduses ning et jagub nende märkajaid,“ rõõmustab SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots.

Aasta õppijat ja õpitegu tunnustati 9. oktoobril täiskasvanuhariduse hübriidüritusena Tallinnas. See tähendab seda, et kohapeal ehk stuudios olid ainult vabariigi tunnustatavad esinumbrid mõne Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja ja Andrase esindajaga. Ülejäänud inimestel oli võimalus seda sündmust jälgida veebi teel.

Aasta koolitaja tunnustamine toimub 29. oktoobril toimuval koolitajate mittekonverentsil, mis toimub koostöös Euroopa Täiskasvanuhariduse programmiga (EPALE).

Aasta õppijasõbraliku tööandja tunnustamine toimub oktoobris koostöös Eesti Tööandjate Keskliiduga.

Täiskasvanuhariduse tunnustussündmus toimus tänu ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, SA Võrumaa Arenduskeskuse, Täiskasvanuhariduse maakondliku võrgustiku ning Võrumaa Keskraamatukoguga.

Foto: Võru maakonna parimad täiskasvanud õppijad, õpitegu, koolitaja ning õppimist toetav organisatsioon, autor Kertu Pehlak.

Lisainfo:
Merike Ojamaa
Võrumaa Täiskasvanuhariduse koordinaator
Telefon: +372 513 9159

Kertu Pehlak
Haridusspetsialist
SA Võrumaa Arenduskeskus
Telefon: +372 5348 4969
E- post: kertu.pehlak@vorumaa.ee