Võrumaa Arenduskeskus jagas Eesti Vabariigi 101. aastapäeva pidulikul aktusel maakonna kõrgemaid autasusid

Võrumaa Arenduskeskus jagas Eesti Vabariigi 101. aastapäeva pidulikul aktusel maakonna kõrgemaid autasusid

22. veebr. 2019

Võru kultuurimajas Kannel toimus 21. veebruaril Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt, kus Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots ja nõukogu esimees Ülo Tulik andsid üle Võru maakonna vapimärgi ja teenetemärgid.

Võru maakonna vapimärgi pälvis pikaaegne  armastatud treener ja võrkpallitraditsioonide edasikandja Aksel Saal. Tema poisid on moodustanud terve Eesti koondise, tema õpilased on olnud paljude välisriikide klubides edukalt pallimas, paljud tema õpilasteast on kasvanud rahvusvaheliselt tuntud treeneriteks.

Võru maakonna teenetemärgid pälvisid Riina Paat ja Ena Poltimäe. Riina Paat on Eesti Punase Risti Võrumaa seltsi pikaaegne sekretär ja eestvedaja. Koos oma meeskonnaga on Riina viinud läbi loendamatu arvu esmaabikursuseid, lastelaagreid, abistanud puudust kannatavaid peresid, viinud läbi koolialguse ranitsakampaaniaid, korraldanud toiduabi jagamist ning teinud palju muud.

Ena Poltimäe on Võru maakonna keskkonnavaldkonda juhtinud 30 aastat, praegu juhatab ta kuut maakonda hõlmavat Keskkonnaameti Lõuna regiooni. Ena oskab kõike näha südamega ja hoida sidet inimestega. Keskkond pole ju ainult hoidmiseks, vaid ka kasutamiseks: elamiseks ja majandamiseks. Enale on iseloomulik pragmaatiline argumenteeritud suhtlemisviis, mis aitab koostööle ka need, kell e huvid ilmselgelt ristuvad. Nende omaduste toel on paljud keskkonna hoidmise ja kasutamise alased vastasseisud lahenenud nii, et maakond areneb ja ka loodus on hoitud.

Tunnustuse pühendunud töö eest said veel Mõniste piirkonna pereõde Milla Liiv, Rõuge piirkonna pereõde Aune Saal, Antsla piirkonna tantsujuht Leili Väisa, Rõuge piirkonna kultuurielu edendaja Tiiu Kolk, pikaajaline õpetaja Regina Ausmaa ja dirigent ning muusikapedagoog Valdur Helm.

Vastuvõtule ja auhinnatseremooniale eelnes kontsert-aktus pealkirjaga Imäpuu. Lavastaja Helena Kesonen seadis lavale maakonna tuntud ja vähemtuntud artistid ning tegi lavastuse kaudu Eesti Vabariigi 101. aastapäeva puhul kummarduse meie vanaemadele ja vanaisadele ning rõhutas vanavanemate olulisust iga inimese elus.

Fotol vasakult: Ülo Tulik, Leili Väisa, Ena Poltimäe, Aune Saal, Aksel Saal, Tiiu Kolk, Regina Ausmaa, Tiit Toots. Pildistas Margus Muts.

Lisainfo: Aigi Pall, kultuurispetsialist, 5912 9200, aigi.pall@vorumaa.ee