Võru noored kasvatasid demokraatiatrennis kaasamise musklit

Võru noored kasvatasid demokraatiatrennis kaasamise musklit

16. veebr. 2021

Esmaspäeval, 15. veebruari lõuna ajal korraldas Võrumaa Arenduskeskus koostöös Eesti Koostöö Koguga Võru noortele demokraatiatrenni.

Demokraatiatrenn on aktiivne treeningprogramm, kus tugevdati demokraatia arenguks vajalikke „lihaseid“. See on suurepärane kombinatsioon heast ajaviitest ja mõtestatud tegevusest.

Esimest korda demokraatiatrenni ajaloos toimus välitreening. Demokraatiatrennis osalesid Võru Kesklinna Kooli õpilasesindus Anu Koop juhendamisel ning Võru Kreutzwaldi Kooli õpilasesindus Kai Laanemaa juhendamisel. Kokku osales 40 õpilast.

Treener Ave Habakuk treenis soojenduseks märkamise musklit. Põhiliselt keskenduti kaasatõmbamise musklile.
Kaasatõmbamise muskli kohta on demokraatiatreenerid kirjutanud järgmist: “Muutus algab inimestest, kes teevad midagi teistmoodi, mõtlevad teistmoodi. Üksi ei jõua aga kaugele – mida suuremat muutust soovime, seda enam on teisi kampa vaja. Kaasatõmbamise muskel annab jõu tuua rohkem inimesi oma ideede ja algatuste juurde, aga ka oskuse olla.”

Demokraatiatreenerid rändavad koos „Kodukoha kompassi“ rändnäitusega läbi Eesti linnade. Rändnäitus „Kodukoha kompass“ avab linnaruumi ja inimeste heaolu vahelised seosed ning kutsub võrulasi mõtlema, millega ollakse oma linnas rahul ja milles nähakse veel arenguruumi. Eesti Koostöö Kogu avas 3. veebruaril näituse Võru Keskraamatukogus. Näitus on avatud 3. märtsini.

Võrumaa Arenduskeskus kutsub kõiki huvilisi osalema ja arutlema oma kodukoha avaliku ruumi üle mööda maakonda rändavale loengute sarjale. Demokraatiatrenn on rändnäituse üks võimalus ja vorm.

Foto: Demokraatiatrenni treener Ave Habakuk Võru Keskväljakul ümbritsetud noortega Võru Kesklinna Koolist ja Võru Kreutzwaldi Koolist, autor Kertu Pehlak.

Lisainfo:
Kertu Pehlak
Haridusspetsialist
SA Võrumaa Arenduskeskus
Telefon: +372 5348 4969
E- post: kertu.pehlak@vorumaa.ee