Võru Maakonna sotsiaalteenuste analüüsi ja tulevikumudelite seminar

Võru Maakonna sotsiaalteenuste analüüsi ja tulevikumudelite seminar

8. juuni 2022

Täna, 8. juunil, toimus Kagu-Eesti Innovatsioonikeskuses Võru Maakonna sotsiaalteenuste analüüsi ja tulevikumudelite seminar.

Seminari esimeses osas toimus arutelu koostöös Võrumaa Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli rakendusuuringute keskusega valminud “Võru maakonna sotsiaalteenuste korraldus ja tuleviku lahendustee“ analüüsi põhjal.

Ühistest sotsiaalteenuste projektidest ja teenuste osutamisest tegid ettekanded Merilyn Viin ja Triinu Õispuu (VESTA ja SIBdev projektide arendused ja väljakutsed Võru maakonnas, millised on peamised väljakutsed ja kuidas liikuda omavalitsustes tulevikus ühiselt tulemuspõhiste teenuste suunal ning miks vajame maakondlikku koostööd). Lisaks andis Sander Saar Kagu Ühistranspordikeskusest ülevaate sotsiaaltranspordi hetkeseisust, peamistest projektiga seonduvatest väljakutsetest ning sellest mis saab tulevikus, kui projekt saab läbi.

Koostöös Tartu Ülikooliga heideti pilk seni omavalitsustes pakutavatele teenustele ja lahendustele ning keskenduti tulevikule, kuidas sotsiaalteenuseid vastavalt toimuvatele ühiskondlikele muutustele paremini kohaldada. Tartu Ülikool on teinud ettepanekud sotsiaalteenuste paremaks korralduseks omavalitsustes, teenuskeskustes või maakondlikul tasandil. Lähemalt raportiga on võimalik tutvuda https://uus22.vorumaa.ee/…/pro…/sotsiaalteenuste-korraldamine/