Võru maakonna aasta ema 2021 on Katrin Roop

Võru maakonna aasta ema 2021 on Katrin Roop

9. mai 2021

Täna, emadepäeva ja Euroopa Päeva hommikul andsid Võru Keskväljakul Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots ja Võru maakonna aasta isa 2020 Einar Oimet üle Võru maakonna aasta ema tiitli Rõuge vallas elavale nelja lapse emale Katrin Roopile.

Katrin Roop elab Rõuge vallas, on nelja lapse suurepärane ema ja saab sel aastal lausa 11-kordseks vanaemaks! Tema hoolivus, laste ja lastelaste huvide pidev toetamine, maailmarännakutele kaasaelamine, erialaste valikute toetamine, laste ja lastelaste alati esikohale seadmine on õnnistuseks tema perele ja inspiratsiooniks kogukonnale ning teistele emadele tema ümber. Katrini hoolivast lähenemisest saab lisaks tema perele osa ka kogukond. Ta on andnud oma ideed ja toetuse nii MTÜ Ääremaa Noored loomisele ja arendamisele, Mehkamaa Kultuuriseltsi asutamisele ja tegevusele, Motoklubi Wildhogs MC toetamisele, segarahvatantsurühma vedamisele ja ürituste korraldamisele. Ta on eeskuju, kes suudab kanda endas tugevat ja väärikat ema, vanaema kui ka ühiskonna arendaja rolli. Igas ettevõtlikus ja oma perest hoolivas naises on killuke unistust olla selline nagu Katrin.

Aasta ema tiitlit on Võrumaal välja antud alates 2002. aastast. Eelmisel aastal pälvis selle tunnustuse Võru vallas elav ema Mai Kurrikoff.

See aasta oli taas eriline, tänavu esitati Võru maakonna aasta ema aunimetusele 11 kandidaati – Maria Saarme, Annika Kinna, Katrin Roop, Heli Pufal, Sirje Hüvato, Agnes Kirsbaum, Karmen Jõgeva, Irene Undrus, Tiina Oimet, Karin Sepp Roop ja Helen Puusalu.

Euroopa Päeva puhul ehtis Keskväljakut kaunis lillevaip, mille õied kingiti sama päeva õhtul Võru eesliinitöötajatele. Euroopa Päeva avas Võru linnapea Anti Allas. Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige tervitas kõiki kohalviibijaid ning andis üle tänukirjad ja lilled aasta ema nominentidele. Koos eelmise aasta Võru maakonna aastas isa Einar Oimetiga anti üle tänavune aasta ema laureaadi tiitel. Kõiki emasid rõõmustas Coop Võru, kes kinkis emadele Gustavi „Armastuse“ tordi. Emadepäevale pühendatud veebikontserdil „…see on mu ema, mu kullake!“ näidati videot toimunud tunnustamissündmusest. Emadepäevale pühendatud veebikontsert valmis koostöös Võru Kandle ja Võru maakonna lasteaedadega. Soovime südamest tänada kõiki, kes sel teekonnal meid aitasid.

Foto: Võru maakonna aasta ema 2021 Katrin Roop perega, pildistas Tiina Männe. 

Lisainfo:
Kristi Vals
kultuurispetsialist
SA Võrumaa Arenduskeskus
tel. 5912 9200
e-post kristi.vals@vorumaa.ee