Võru maakonna aasta ema 2020 on Mai Kurrikoff

Võru maakonna aasta ema 2020 on Mai Kurrikoff

10. mai 2020

Täna veebiülekandes toimunud emadepäeva kontserdil andsid Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots ja Võru maakonna aasta isa 2019 Raul Kudre üle Võru maakonna aasta ema tiitli Võru vallas elavale viie lapse emale Mai Kurrikoffile. 

Mail on olemas kõik omadused, mis ühele heale emale on vajalikud – kannatlikkus, hoolivus, abivalmidus, töökus, oskus olukordi lahendada ja olla ikka rõõmsameelne. Mai on emaks 5 pojale ja vanaemaks 16 lapselapsele ning õpetajana on ta olnud „teiseks emaks“ väga paljudele lastele. Koolis töötades oli tema lugupidav ja tasakaalukas suhtlemine eeskujuks nii õpilastele kui kolleegidele. Õpetaja Mai Kurrikoffi on tunnustatud kohusetundliku ja tulemusliku töö eest Osula kooli aumärgiga. Mai Kurrikoff on ema, kes annab kodule soojuse. Lapsed tahavad koju tulla ja lapselapsed  on siin alati oodatud. Siis on maja naeru ja soojust täis.

Seoses eriolukorraga ei saanud seekord aasta ema tiitlit üle anda traditsiooniliselt Võru Kandle kontsertsaalis toimuma pidanud emadepäevakontserdil. Seekord viidi emadele lilled, tänukiri ja tort nende pereliikmete kaudu, kes neid konkursile esitasid. Aasta emale Mai Kurrikoffile anti tiitel üle tema koduhoovis emadepäeva hommikul. Võrumaa Arenduskeskus tänab südamest kõiki, kes selle aasta erilisele veebikontserdile kaasa aitasid. Kontserdi toimumist toetasid: SA Võru Kannel ja Coop Võru, kes kinkis kõikidele nomineeritud emadele šokolaaditordi.

Tänavu esitati Võru maakonna aasta ema aunimetusele rekordiliselt 14 kandidaati – Eve Raudsepp, Kätlin Kann, Piret Kahre, Ülle Ermel, Marju Põder, Merike Ruven, Leelo Sarik, Mai Kurrikoff, Anneli Lõhmus, Silja Otsar, Maarja Kallas, Ülle Kelp, Annika Põldsepp ja Marju Päkk.

Aasta ema tiitlit on Võrumaal välja antud alates 2002. aastast. Möödunud aastal pälvis selle tunnustuse Võru vallas elav ema Marju Parv.

Foto: Võru maakonna aasta ema 2020 Mai Kurrikoff koos perekonnaga: abikaasa, 2 poega, lapselapsed, kes sel hetkel emal, vanaemal külas olid. Pildistas: Kristi Vals. 

Lisainfo: Kristi Vals, kultuurispetsialist, tel 5912 9200, e-post kristi.vals@vorumaa.ee