Võru maakond tunnustas silmapaistvamaid noortevaldkonna tegijaid

Võru maakond tunnustas silmapaistvamaid noortevaldkonna tegijaid

22. aug. 2019

Eile, 21. augusti õhtul  tänas ja tunnustas Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots maakonna silmapaistvamaid noortevaldkonna tegijaid. Tunnustusüritus toimus Uhtjärve Ürgoru Nõiariigis Võru maakonna noorte suvepäevade raames. Kokku tänati 17 kandidaati, kellest 6 said maakonna aasta laureaadi tiitlid.

  1. aasta noortevaldkonna silmapaistvamad tegijad on:
  • Helje Võõras – Võru maakonna aasta noorsootöötaja 2019
  • MTÜ Vabadussport – Võru maakonna aasta koostöö noorsootöös 2019
  • Noortekonverents § – Võru maakonna aasta tegu noorsootöös 2019
  • Emil Aništšenko – Võru maakonna aasta noor 2019 (maakonna tõusev täht)
  • Getter Kõiv – Võru maakonna aasta noor 2019 (maakonna ettevõtlik noor)
  • Triinu Tuvike –  Võru maakonna aasta noor 2019 (maakonna tulemuslikum ning mitmekesisema tegevusega noor)

Arenduskeskuse tänukirja said ka teised tunnustamiseks esitatud kandidaadid. Aasta noorsootöötaja tiitlile kandideeris Liina Loosaar,  Aasta koostööle Võru linnavalitsus, aasta noore tiitlile Laura Lees, Karoli Arund, Mariete Kena, Hipp Saar, Annabel AbelSteffy Mõttus ning aasta noorteühenduse tiitlile Vastseliina Gümnaasiumi õpilasesindus, Värska Gümnaasiumi õpilasesindus ja Võru noortekeskus.

Aasta noorteühenduste tiitlit käesoleval aastal välja ei antud, kuid eraldi tänukirjaga tõsteti esile Vastseliina ja Värska koolide õpilasesinduste omavahelist koostööd. Kategooriasse „pikaajaline panus noorsootöös“ sellel aastal kandidaate ei esitatud.

Oma tervitussõnades avaldas Tiit Toots rõõmu selle üle, et meie maakonnas on noortevaldkonnas nii palju vahvaid tegusid ja väärikaid kandidaate. Ta tunnustas noori nende ettevõtlikkuse eest ning rõhutas, et just nii kasvavadki tulevikutegijad – esialgu vaikselt oma koolis või noortekeskuses aktiivselt tegutsedes kogemusi omandades millest hiljem jõutakse üleriigiliste ning isegi rahvusvaheliste tegude juurde. Samuti tänas Tiit Toots kõiki noorte toetajaid. Ühtlasi avaldas ta kohalolnud noori vaadates lootust, et järgmistel aastatel võiks kandidaate olla veelgi rohkem. Tänuürituse võib kokku võtta ühte kandidaati iseloomustanud sõnadega: kes palju teeb see palju jõuab.  Julget pealehakkamist ning vahvaid uusi ideid noortevaldkonna tegijatele!

Tunnustusürituse aitasid korralda Antsla vald ja valla noored koos noorsootöötajatega. Õhtujuhiks oli Merle Tombak, kandidaate tutvustasid Karoliine Marinitševa ja Kiira-Aliina Kärgenberg ning muusikalise etteaste tegi alles pool aastat tegutsenud Karula kandi noortest koosnev bänd, kes tegutseb Kaika Seltsimajas Rolf Saarna juhendamisel.  Vahva ürituse lõpetas ühislaul Uku Freibergi eestvedamisel.

Käesoleval aastal toimus Võru maakonnas noortevaldkonna tunnustamine uut moodi. Kui varasemalt on arvestatud kalendriaasta jooksul tehtuga ning maakondlik tunnustamine leidis aset novembris toimuva noorsootöö nädala raames, siis käesoleval aastal võeti hindamise aluseks eelmise õppeaasta jooksul toimunud tegevused. Eileõhtuse ürituse valguses tundub uuendus ennast igati õigustanud olevat.

Maakondlikule tunnustamiskonkursile sai kandidaate esitada 13. maist 1. juunini. 14. juunil valis  viieliikmeline žürii välja maakonna aasta tegijad. Žüriisse kuulusid Võrumaa Arenduskeskuse esindaja Tiia Allas, Võru maakonna Noorsootöö Nõukoja esindaja Mari-Liis  Pärna, noorte esindaja Karoliine Marinitseva, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse esindaja Marek Mekk ning maakonna huvijuhtide esindaja Inge Mälzer. Samuti valis komisjon välja kandidaadid keda esitada sügisel üle-eestilisele noortevaldkonna tegijate tunnustuskonkursile.

Lisainfot tunnustamise kohta saab Arenduskeskuse haridusspetsialistilt Tiia Allaselt või Noorsootöö Nõukoja juhilt Mari-liis Pärnalt.

Noortevaldkonna tunnustusüritus toimus tänu SA Võrumaa Arenduskeskuse, Antsla valla, Antsla Noortekeskuse, Kuldre Noortekeskuse, Võru maakonna Noorsootöö Nõukoja, Uhtjärve Ürgoru Nõiariiigi ja Leeri lillesalongi  koostöös.