Viisk läks Võrust Tallinna

28. mai 2018

Möödunud neljapäeva õhtul selgusid Eesti ettevõtluse arendamise sihtasutuse ja Eesti Televisiooni uuenduslike äriideede konkursi Ajujaht parimad. Võrumaa parima äriidee preemia 2200 eurot pälvis uudispaat Viisk Võrumaalt.

Võrumaa omavalitsused panid läbi Võrumaa Arenduskeskuse välja 2200 eurose eriauhinna parimale Ajujahil osalevale meeskonnale, kuhu kuulub vähemalt üks Võrumaalt pärit inimene.

Sel hooajal jõudis Ajujahi võistlusel 30 parima hulka uudispaat Viisk Võrumaalt. Viisk arendab kerget kokkuvolditavat ühekohalist vineerpaati, mille kokkupanek võtab aega ühe minuti. Viisk on stabiilne ja turvaline ning seda on lihtne transportida auto pakiruumis ja hoiustada kasvõi voodi all või riidekapis. Viisk on ka torke- ja UV-kindel ning valmistatud taastuvast materjalist – puidust. Paadi sihtgrupiks on harrastuskalastajad ja loodussõbrad üle kogu maailma, kes vajavad enda hobiga tegelemiseks kerget ja mugavalt transporditavat väikepaati. Praegu saab valida ainult raskete ja kohmakate kummipaatide vahel, mida on tülikas transportida ja hoiustada ning mille täispumpamine, tühjakslaskmine ja kuivatamine võtab kaua aega. Idee elluviimiseks on meeskonnas kõik vajalikud kompetentsid olemas: Tiit Kolk on 40-aastase staažiga harrastuskalamees, kes teab, millistele nõuetele peab meie paat vastama. Remo Allikas on mööblitootmise ja kaubanduse taustaga juht. Martin Polikarpus tegeleb müügi ja tootearendusega. Kaarel Saar omab teoreetilisi ja praktilisi teadmisi puidutöötlemisest ning Kaisa Kalmet vastutab disaini ja modelleerimise eest. Viisu kohta leiab rohkem infot kodulehelt viisk.eu.

SA Võrumaa Arenduskeskuse juhi Tiit Tootsi sõnul toetavad Võrumaa omavalitsused parimat Võrumaalt pärit Ajujahile tulnud ideed, selleks et innustada Võrumaa inimesi uuenduslikult mõtlema ning Ajujahi konkursil osalema.

Fotol: Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots koos Martin Polikarpuse (vasakul) ning Remo Allikaga (paremal). Pildistas: Tauno Pääslane (ERR) (Ajujahi galerii).

Lisainfo: Tiit Toots, juhatuse liige, SA Võrumaa Arenduskeskus, tel 514 5985, e-post tiit.toots@vorumaa.ee