Valgamaa kuppelmaastikul said kokku Kagu-Eesti ettevõtlikke koolide õpetajad

Valgamaa kuppelmaastikul said kokku Kagu-Eesti ettevõtlikke koolide õpetajad

22. okt. 2020

20. oktoobril toimus Kagu-Eesti ettevõtlikke koolide õpetajate ühine koostööpäev. Koostööpäeva koolitaja oli tuntud seiklusfirma 360 kraadi särava Anneli Kikkase näol ning päeva korraldas Valgamaa Arenguagentuur. Kolme maakonna ühine koostööpäev on Võru- ning Põlvamaa arenduskeskuste ning Valgamaa Arenguagentuuri koostöövili. Eesmärk on haridusmaastiku töötajate parimate praktikate ja kogemuste jagamine ning uute algatuste elluviimine. Ühistes tegevustes lepiti kokku Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” Patee projekti raames.

Koostööpäeval osales 40 õpetajat 15-st Kagu-Eesti koolist, kes on võtnud enda tegevustesse haridusprogrammi “Ettevõtlik kool”. Sellel päeval tuli koos töökaaslastega hüpata vette tundmatus kohas ja asuda tekkinud olukorda lahendama. Nii nagu elu koolis käib. Lisaks teoreetiliste teadmistele koostööst, pandi end kohe proovile Pühajärve maastikul seiklusmängus “Faks peakontorist”.
Miks oli valitud just selline meetod koostööpäeva raames?

Anneli kogenud koolitajana ütleb: “Koolitus koos praktilise meeskonnamänguga lisab kogu meeskonna turgutusele põnevust, annab võimaluse tuua mängulisi olukordi igapäevatöösse ning osalejatel avastada kolleegide nn varjatud andeid, mis töökeskkonnas ei pruugi alati avalduda. Teen ise neid koolitusi just seetõttu, et need on alati täis häid emotsioone ja väga praktilised, Nii oli ka sel korral Pühajärvel. Mul oli suur rõõm ja au nende särasilmsete õpetajatega koostööd teha ning loodan kindlasti tulevikus veel kohtuda!”

Mängu alguses tuli koolitaja juhendamiseta jagada meeskonnas rollid, koordineerida tegevusi ja õigesti aega planeerida. Peaaegu kaks tundi liikusid meeskonnad maastikul ning kasutades suhtlemiseks raadiosaatjaid lahendasid mängu peaülesannet. Seejärel toimus koolitaja tagasiside osalejatele ning analüüsiti koostöövilju. Airi Lehemets Mooste Mõisakoolist tõdes, et oli äge saada tagasisidet, et õpetajad on nii loovad, targad, empaatilised ning teevad suurepärast meeskonnatööd.
Mängujuht tõi välja koolituse lõpus, et meeskonnas on alati tarkust rohkem, kui me ette kujutada oskame ja need avastused on alati südantsoojendavad!

Koostööpäeva Kagu-Eesti ettevõtlikke koolide õpetajatele korraldati Võru- ning Põlvamaa arenduskeskuste ning Valgamaa Arenguagentuuri koostööviljana. Sel korral oli eestvedaja Valgamaa Arenguagentuur, järgnevatel kahel aastal korraldatakse ühist koostööpäeva Põlva- ning Võrumaal. Ühistes tegevustes peitub jõud! „Väga värskendav ja avar võimalus kolleegidega väljaspool kooli kogeda koostööd!“ – sooja tagasisidet ühisele koostööpäevale jagas Hardi Rosumovski Mooste Mõisakoolist.

Kagu-Eesti ettevõtlikke koolide koostööpäeva korraldamist rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” projektist “Valgamaa PATEE programm 2020-2023”.