Ühisnädal Võrumaal toob 20 vahvat eripalgelist sündmust

Ühisnädal Võrumaal toob 20 vahvat eripalgelist sündmust

17. nov. 2015

Võrumaa vabaühendused kutsuvad Ühisnädala raames uudistama põnevaid paiku ja kohtuma huvitavate inimestega. Ja 28. novembril saab vabaühenduste messil Kandles tutvuda ka paljude vingete tegijatega.

Võrumaa aktiivsete inimeste seas on mitmeid uusi ja värvikaid tegijaid. MTÜ Võru Loomeselts on edukalt lükanud käima jazziklubi kohvikus Spring. Võrus Stedingu majast on saamas uudne kultuuripesa. Ühisnädala raames jõuab võrukateni väga mitmepalgelist muusikat jazzist technoni ja koguni loeng tervislikust toitumisest.

Uudne on ka Võro Instituudis aset leidev uusmaakate klubiõhtu viimastel aastatel Võrumaale elama asunud tegusatele inimestele. Seal saab rohkem teada Võrumaal tegutsevatest organisatsioonidest ja nende poolt pakutavast, vahetada kogemusi maal elamise rõõmudest ja väljakutsetest ning laiendada oma sotsiaalset võrgustikku.

Esmakordselt toimub Võrus 28. novembril kell 11-13 Kandles vabaühenduste mess, kuhu on uudistama, ostma ja omale uusi põnevaid ettevõtmisi leidma oodatud kõik huvilised. Kohapeal avatud uudne Võromaa spordipuhvet. Lisaks töötoad ja arutelud. Pealelõunasel konverentsil astuvad üles Paul Hunt, Erik Vest ja Aleksei Turovski ning tunnustatakse Võrumaa kodanikuühiskonna tublimaid tegijaid. Päeva juhib Urmas Vaino.

Kuhugi pole kadunud ka vanad tegijad – nädalajagu tegevust leiab Aila Näpustuudios ja MTÜ Hoiame Valgust ruumides. Meisterdamishuvilistele veel toimetamist Misso raamatukogus, Navi Seltsimajas ja Uue-Antsla rahvamajas. Rõuge noortekeskuses mängitakse MTÜ Revolutsioon eestvedamisel populaarset finantsharidusmängu CASHFLOW. Võrumaa suurima saaliga rahvamajja Kobelas on Boose Selts kutsunud ansambli Smilers.

Euroopa Filmikohvikus linastub Norra režissööri Erik Poppe tugevate emotsioonidega film „Tuhat korda head ööd”. Tegemist on draamaga, mis toob ekraanile tõeliselt elulise ja ebaausa dilemma – kas perekond või südame kutsumus ja instinkt. Norra-Iirimaa-Rootsi koostöös valminud film paneb selgetesse raamidesse töö ja hinna, mida tuleb maksta edu ja kuulsuse eest. Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel. Üritus on tasuta.

Ka asjalikkust jagub. Piiriveere Liider tutvustab oma uue perioodi strateegiat. Uut hingamist on otsimas Kodukant Võrumaa. Haanja rahvamajas toimuval Savvusannapäival vaadatakse tagasi ja arutatakse kogukonna osalusel edasisi plaane Võromaa suitsusaunatavade hoidmiseks ning toetamiseks.

Täpsem info kõigi sündmuste ja korraldajate kohta: http://mty.arenduskeskused.ee/yhisnadal/programm/vorumaa

Ühisnädal toimub 23.–29. novembrini üle Eesti ning sellel nädalal tehakse kõike, mis väärtustab kodanikualgatust ja ühist ettevõtmist. Ühisnädala elluviimist toetab Kodanikuühskonna Sihtkapital.

Lisainfo: Evelyn Tõniste, vabaühenduste konsultant

Tel: 5251750, evelyn@vorumaa.ee

Yhisnadal kava_kodukale_dv