Tulemas on Ühisnädal!

5. nov. 2013

4. november 2013

PRESSITEADEÜhisnädal logo_oranzh

Tänavu tähistatakse Kodanikupäeva üle-riigiliselt. Koondnimetuse Ühisnädal egiidi all toimuvad 25. novembrist kuni 1. detsembrini kõikides maakondades erinevad vabakonna tegemisi käsitlevad ja tunnustavad üritused.

Ühisnädalale lükkab hoo sisse avakonverents Pärnus Endla teatris 20. novembril. Avakonverentsi fookuses on läbi heade näidete ja arutelude sotsiaalne innovatsioon ehk kuidas luua ühiskonnas inimikeskset heaolu.

Ühisnädala idee üks autoritest Daniel Vaarik kutsub märkama vabakondlikke tegemiste väärtuseid. “Ühisnädala nime valides otsisime sõna, mis väljendaks kõiki neid üle Eesti toimuvaid kirevaid sündmusi kõige paremini ning samas näitaks, et vabakond on tõesti avatud kõigile,” sõnab Vaarik.

Põnevaid tegemisi jagub üle-eestiliselt kõikidesse maakondadesse ning ürituste seast leiab näiteks maakondlikke kodanikeühenduste konverentse, tublimate tunnustusüritusi, MTÜde avatud uste päevi, kodanikeühenduste ümarlaudu, erinevad õpitube ja aktsioone. Kavandatavatest üritustest leiab sobiva igas vanuses osaleja. Lasteaiaealistele on suunatud 27. novembril Rakvere Kungla lasteaias toimuv vabaühendusi tutvustav päev, mille raames Lääne-Virumaa noored kodanikualgatuse korras loodud spordiühenduste tegemistest räägivad.

Ühisnädala ühe korraldaja sihtastuse Domus Dorpatensise esindaja Martin A. Noorkõivu sõnul on meie riigis toimuv kõigi ühine asi. „Ühisnädala idee seisneb laias plaanis selles, et meie riik ja kõik, mis meie ümber on, on meie ühine asi. See on meie vastutada – valida, arvamust avaldada ning ise ära teha,” usub Noorkõiv.

Ühisnädala raames saab osa ka mitmetest, tänases ühiskonnas kõlapinda tekitavatel teemadel toimuvatest debattidest.

Igas Eesti maakonnas toimuva Ühisnädala korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös Teaduse ja Kultuuri Sihtasutuse Domus Dorpatensise ja teiste arvukate partneritega.

Ühisnädala toimumist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Ootame Ühisnädala sündmustest aktiivset osavõttu, programm on leitav: www.uhisnadal.ee

Põnevad vabakonna ühistegevused üle Eesti ja Sinu kodukohas!

 

Lisainfo ja küsimused:

Styna Eerma

Ühisnädala koordinaator

Tel: +372 5667 7874

e-post: styna.eerma@arenduskeskused.ee

 

Projektijuht

Maiko Kesküla

SA Järvamaa Arenduskeskus

Konsultant

Rüütli tn. 25, Paide

Tel: 3852365

Mob: 56675859

e-post: maiko@jarva.ee