Toomas Asser soovitab noortel oma hirmud teadlikult alla suruda

Toomas Asser soovitab noortel oma hirmud teadlikult alla suruda

26. mai 2021

Kolmapäeval, 26. mail toimus järjekordne koolinoortele suunatud Teaduste Akadeemia loengupäev Võru Gümnaasiumis. Külas oli Eesti Teaduste Akadeemia bioloogia, geoloogia ja keemia osakonna juhataja ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, räägiti ülikoolist ja koroonast.

Professor Toomas Asseri sõnum noortele oli hirmude seljatamise kohta. „Tänapäeval on noortel suurepärased võimalused õppida nii kodumaal kui välisriikides. Ei tohi karta! Oma hirmud tuleb teadlikult alla suruda,“ ütles Asser.

Loengupäeval osales 60 9.-12. klasside õpilast. Võru Gümnaasiumi õpilased said osaleda kohapeal. Osalejate tervise hoidmise eesmärgil oli teistel maakonna koolidel võimalik loengupäevast osa saada veebi vahendusel.

Traditsiooniliselt toimub õppeaastas kaks Eesti Teaduste Akadeemia loengupäeva ning kui olukord võimaldab, on maakonna koolide kolmanda kooliastme ja gümnaasiumi noortel võimalus kuulata järgmist loengut sügisel.

Üritus sai teoks tänu Eesti Teaduste Akadeemia, SA Võrumaa Arenduskeskuse ja Võru Gümnaasiumi koostööle ning Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusele.

Fotol Toomas Asser Võru Gümnaasiumis, pildistas Kertu Pehlak.

Lisainfo:
Kertu Pehlak
SA Võrumaa Arenduskeskus
haridusspetsialist
tel 5348 4969
kertu.pehlak@vorumaa.ee