Tippettevõtja Kuldar Leis alustab tööd Kagu-Eesti ettevõtjate nõustajana

Tippettevõtja Kuldar Leis alustab tööd Kagu-Eesti ettevõtjate nõustajana

6. märts 2017

Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku nimel korraldati hange, eesmärgiga värvata ettevõtluskonsultandid, kelle töö tegevuspiirkonnad on maakonnapiire ületavad. Põlva, Võru ja Valga maakonnas on uue töökoha eesmärk olemasolevate mikro- ja väikeettevõtete potentsiaali avastamine ja kasvamisele ärgitamine ning ettevõtjate nõustamine Valga, Võru ja Põlva maakondlikes arenduskeskustes.

Kuldar Leis on endine Hoiupanga regioonijuht, tuntud kui Ösel Foodsi ja Premia Foodsi endine juht, samuti kui Eesti esimese sertifitseeritud passiivmaja rajaja ning seotud ühe omanikuna senini ligi kümne areneva ettevõttega. Lisaks töötab Kuldar Tartu Ülikooli Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse arendusjuhina ja on Põlva valla volikogu esimees.

„Mulle läheb Kagu-Eesti ettevõtluse käekäik väga korda, kuna olen siit piirkonnast pärit ja ligi 25 aastat ettevõtlusega tegelenud. Nüüd tunnen, et võiksin oma kogemust edasi anda,” kommenteeris pakkumise vastuvõtmist Kuldar Leis.

Leisi sõnul aitaks Kagu-Eesti ettevõtete arengule kaasa aeg-ajalt oma igapäevategevustest kaugemale vaatamine, et värskendada teadmisi, koguda uusi ideid või saada julgust ettevõtluses järgmiste sammude tegemiseks. Selleks võiks tihedamalt suhelda ettevõtjatega teistelt tegevusaladelt, samuti näiteks turunduse või ekspordi valdkonna konsultantidega. „Noore ettevõtjana pidasin väga lugu kogenumate ja teisel alal tegutsevate inimeste soovitustest ja jagatud kogemustest. Tagasi mõeldes oli sellel infol toona oluline väärtus,” sõnas Leis.

Kuldar leiab, et Kagu-Eestis võiks eelkõige arendada tootmist ja tehnoloogilisi start-up-e: „Neid võib välja mõelda ja arendada Tallinnas, aga sama edukalt ka Kagu-Eesti metsade vahel.”

Koostöö valdkonnas peab Leis heaks näiteks Võrumaal asuvat puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskust Tsenter, kus puidu- ja mööblifirmad saavad sõltumata ettevõtte asukohast tootearendusega tegeleda. Leis leiab, et koostöö saaks olla palju tihedam, kui toodete valmistamisel eelistataks ja kasutataks teiste sama piirkonna ettevõtete kompetentsi ja/või toodetud materjale mitte ei ostetaks neid sisse kaugemalt.

„Selle töö kaudu tahaksin eelkõige toetada neid ettevõtteid, kel on laienemise ambitsioone oma piirkonnast tervele Eestile või ekspordi suunas. Arenguvalmis Kagu-Eesti ettevõtjad võiksid loomulikult ka ise initsiatiivi üles näidata ja minuga ühendust võtta,” julgustab Leis.

Lisainfo:
Kuldar Leis
Kagu-Eesti ettevõtlusvaldkonna nõustaja
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 504 8123
E-post: kuldar.leis@polva.ee