Teaduspäev ootab Võru maakonna gümnasiste 24. septembril kuulama

Teaduspäev ootab Võru maakonna gümnasiste 24. septembril kuulama

20. sept. 2018

Sihtasutusel Võrumaa Arenduskeskus on hea meel teada anda, et ka käesoleval õppeaastal toimuvad maakonnas gümnasistidele suunatud Teaduste Akadeemia loengud. Äsja alanud õppeaasta esimene loengupäev toimub esmaspäeval, 24. septembril algusega kell 11.00 Võru Gümnaasiumi aulas.

Sel korral tulevad õpilastele Teaduste Akadeemiast, teadustööst ja teadlase elust rääkima Akadeemia president Tarmo Soomere (tehnika- ja informaatikateadus, küberneetika) ning akadeemik Urmas Varblane (humanitaar- ja sotsiaalteadused, rahvusvaheline ettevõtlus). Akadeemik Tarmo Soomere annab ülevaate millised mõjud on kliimamuutustel Eesti tuulistele randadele ja akadeemik Urmas Varblane räägib majandusteadusest, populismist ja Brexitist.

Üritus on eelkõige suunatud 9.-12. klassi õpilastele, kuid kuulama on oodatud ka teised teemast huvitatud. Registreerumine on avatud aadressil https://tinyurl.com/TeadAkadvol2-2018  või telefonil 5348 4969. Registreerimise tähtaeg 20.09.2018 kell 15.00.

Üritus saab teoks tänu SA Võrumaa Arenduskeskuse, Eesti Teaduste Akadeemia ja Võru Gümnaasiumi koostööle ning Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusele.

Järgmised loengud toimuvad novembris ja mais.

Lisainfo: Tiia Allas, haridusspetsialist, tel 5348 4969, e-post tiia.alla@vorumaa.ee