Teabepäev „E- arvetele üleminek 2016“, 04. mail

Teabepäev „E- arvetele üleminek 2016“, 04. mail

11. apr. 2016

E-arve saatmise kohustus hakkab kehtima kõigile raamatupidamiskohustuslastele järgmise aasta algusest, kui arvet esitatakse avaliku sektori asutustele. Raamatupidamiskohustuslased on kõik juriidilised isikud ning FIE-d, seega ettevõtjad, mittetulundusühingud ja korteriühistud, kes on kohustatud saatma avaliku sektori asutustele üksnes e-arveid. E-arve on XML vormingus dokument, mis on lisaks tavapärasele arvele ka masinloetav ja see liigub elektroonilises keskkonnas.

Rahandusministeerium kutsub osalema „Eesti e-arvetele ülemineku 2016″ teabepäevale, mille eesmärk on selgitada ning jagada praktilisi näiteid e-arvete koostamiseks ja saatmiseks kasutatavatest süsteemidest. E-arvetega arveldamise kohustus era- ja avaliku sektori vahel sätestatakse raamatupidamise seaduses. Seadusemuudatuse eelnõu menetlemise korral Rahandusministeeriumi ajagraafikus peaks selline kohustus jõustuma alates 01.01.2017.

Teabepäev toimub 04. mail 2016, kell 11.30-15.30

Võru Vallavalitsuse II korruse saalis, aadressil Võrumõisa tee 4a, Võru linn

Koolitusele on oodatud Võrumaa ettevõtete, mittetulundusühingute ning korteriühistute juhid ja raamatupidajad. Ettevõtte kohta võib registreerida kuni 2 osavõtjat. Juhul, kui teabepäeval osalemise vastu on suur huvi ja reserveeritud saal kõiki huvilisi ei mahuta, võib ürituse korraldaja muuta toimumiskohta. Anname sellest registreerunutele eraldi teada.

Palun registreeri ennast teabepäeval osalemiseks SIIN kuni 27. aprillini.

Teabepäev on osalejale tasuta, selle toimumisele aitab kaasa Rahandusministeerium ja SA Võrumaa Arenguagentuur.

Täpsem päevakava SIIN.

Täpsem info:Marge Lepp, Rahandusministeeriumi projektijuht, telefon 6113 318,Marge.Lepp@fin.ee

teabepaev