Tartu Ülikool korraldab avatud uste päeva ettevõtjatele

Tartu Ülikool korraldab avatud uste päeva ettevõtjatele

8. jaan. 2010

22. jaanuaril algusega kell 10 toimub Tartu Ülikoolis ettevõtjaile ja arendajaile avatud uste päev, mis sellises mahus on esmakordne.

See on ainulaadne võimalus tutvuda ühe päeva jooksul kõigi võimalustega, mida ülikool ettevõtjaile pakub – toimuvad ekskursioonid arenduskeskustesse ja laboritesse, kohtumised teadusgruppidega, tutvustatakse erinevate riikide keeli, tavasid ja ärikultuuri ning uusimaid psühholoogilisi teste ja õppimisvõimalusi taseme- ja täiendusõppes, võimalik on osaleda koolitusseminaril muudatuste juhtimisest. Ettevõtjate käsutuses on ka ettevõtluskoordinaatorid, kes viivad ettevõtjad kokku õigete teaduspartneritega, aitavad koostada ja läbi viia arendusprojekte ning otsida oma ideele rahastust.

Tartu Ülikooli ettevõtlussuhete koordinaator Vahur Valdna usub, et müüt ülikoolis tehtavast ebapraktilisest teadusest hakkab murduma: „Viimasel ajal on ettevõtjad hakanud ülikooli poole pöörduma just hästi praktiliste muredega. Ja hea meel on tõdeda, et me suudame neid aidata.”

Tartu Ülikooli ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juht Erik Puura sõnul „toome ettevõtluspäeval välja oma võimalused, 50 uurimisrühma üle kogu ülikooli on väljendanud huvi ettevõtjatega koostööd teha.” Valdkonnad, millega avatud uste päeval on võimalik tutvuda, on moodne biotehnoloogia, robootika ja energiatõhus ehitus, ökotehnoloogiad ja kivimiuuringud, tulevikuarengud toiduainete turul ja arstiteaduses ning infotehnoloogia, arvutiteadus, keemia ja füüsika.

Kõik ettevõtjad ja arendajad on oodatud osalema. Üritus on osalejatele tasuta. Personaalsete kohtumiste, soovitud transpordi ja ekskursioonide garanteerimiseks palume end REGISTREERIDA 12. JAANUARIKS veebilehel www.ut.ee/ettevotjapaev.

Avatud uste päeva kokkuvõttev ajakava:
10.00 Saabumine, kohv, ekskursioonidega tutvumine
10.30 Esimese ekskursiooni aeg (kolmes ajavahemikus toimub paralleelselt 7 erinevat ekskursiooni, vt allpool)
12.15-13.00 Lõunapaus
13.00-15.00 Teise ekskursiooni aeg
15.00-17.00 Kolmanda ekskursiooni aeg
17.00-… Kokkuvõttev suhtluskohvik koos teadlastega

Terve päeva jooksul on avatud:

 • Elukestva õppe kohvik
 • Ettevõtlussuhete koordinaatori nõuandeboks
 • Keelekeskuse infolaud
 • Psühholoogiliste testide infolaud

Ekskursioonid:

 • Moodne biotehnoloogia
 • Infotehnoloogia ja arvutiteadus
 • Füüsika ja Tartu Teaduspargi Protolab
 • Keemia tulevik uues Chemicumis
 • Tulevikuarengud toiduainete turul ja arstiteaduses
 • Robootika ja energiatõhus ehitus
 • Ökotehnoloogiad ja kivimiuuringud

NB! Iga ekskursioon kestab orienteeruvalt 2 tundi. Ajaliselt on võimalik osaleda kuni 3 ekskursioonil. Võimalus personaalselt kohtuda TÜ töötajate ja teadlastega. Üritus algab 22. jaanuaril kl 10 Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstiuudi fuajeest, Nooruse 1, Tartu.

Registreerimine ja täiendav info: www.ut.ee/ettevotjapaev

Lisainfo: Erik Puura, TÜ ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juht, tel 737 4802, 506 9882, e-post erik.puura@ut.ee