Täna läks käima UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal

Täna läks käima UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal

10. okt. 2016

SA Võrumaa Arenguagentuur
PRESSITEADE
10.10.2016

10.–16. oktoobrini toimub Võrumaal UMA MEKK Kohvikute ja restoranide nädal. Võrumaa maitsed tekitavad inimestes suurt huvi, mõneks õhtuks on juba kõik lauad broneeritud. Idee autor ja Ööbikuoru Villa omaniku Alar Hõim hinnangul on tegu populaarse üritustega ning Võrumaa on saanud endale juurde uue põneva turismiprojekti. Huvi Võrumaa maitsete vastu on suur.

„Uma Mekk Kohvikute ja restoranide nädala raames on mõnel õhtul juba kõik lauad broneeritud. Üllatav on, et tulijaid on isegi Eesti teisest otsast ja saartelt – toidugurmaanlusest on Võrumaal saamas uus turismitrend,“ jagab Hõim emotsioone. „Võrumaal on alati olnud toit ja mahetoodang au sees, paljud partnerid pakuvad oma tooteid juba Tallinna tipprestoranides, kuid samaväärse toidunaudingu saab ju ka meil siin kohapeal, Võrumaal.”

Kõik projektis osalevad ettevõtted – Kubija hotell-loodusspaa, Ööbikoru Villa, Georgi hotell, Suure Muna Kohvik ning Spring Cafe – on menüü koostamisel eelistanud kohalikku toorainet ja pidanud silmas piirkonnale omased toiduvalmistamise traditsioone. Kõik menüüd on saanud UMA MEKK kaubamärgi, mis on Võrumaa päritoluga toidu märk alates 2010. a. Lisaks tavapärastele nimedele on toitudele lisatud ka võrokeelne nimetus, näiteks Suure Muna kohvikus saab proovida salatit nimega “Kits kolmõ rua vaihõl” ja Kubija hotell-loodusspaas praadi “Tsile ribbega sälätükk kardoka tambi ja küdsetü aiaviljoga”.

Kolmekäiguline erimenüü maksab kohvikute- ja restoranide nädalal vaid 15€. Täpsema info menüüde kohta leiab facebookist Uma Mekk Kohvikute ja restoranide nädala lehelt.
Nädala korraldajaks on SA Võrumaa Arenguagentuur koostöös MTÜ-ga Võrumaa Turismiliit.

Projekti rahastab Eesti maaelu arengukava  2014-2020 LEADER programm projekti “UMA MEKK Võrumaa külalisele” raames.

Koostaja: Kadri Moppel
SA Võrumaa Arenguagentuur
Võrumaa turismikoordinaator
GSM 53311919
kadri.moppel@vorumaa.ee

Lisainfo Uma Mekk kaubamärgi kohta:
Eda Veeroja
Võrumaa Toiduvõrgustiku koordinaator
GSM 53057879
umamekk@voruleder.ee