SUURE MUNAMÄE VAATETORN KOLIS RIIGA

SUURE MUNAMÄE VAATETORN KOLIS RIIGA

3. veebr. 2017

Baltikumi kõrgeim tipp, Võrumaal Haanjas asuv Suur Munamägi, kolis Riiga BaltTour messile. Messikülastajatel on võimalus 3 päeva (3-5.02) jooksul nautida vaadet Suure Munamäe tipust ning poseerida koos torniga.

Võrumaa Turismiinfokeskuse info- ja arenduskonsultant Kaisa Äärmaa peab lätlaseid oluliseks sihtrühmaks: „Viimase paari aasta jooksul on märgatavalt tõusnud Võrumaad külastavate Läti turistide hulk ja ilmselgelt on Suur Munamägi üks populaarsemaid turismiatraktsioone Võrumaal. Tihti mainitakse külastamise põhjuseks Läti kultusfilmis „Jaaniöö limusiin“ kasutatud fraasi „Vii mind Munamäele“. Sellest lähtuvalt ongi meie selle aasta põhiatraktsiooniks BaltTour messil Suur Munamägi, mille maketti saavadki huvilised messihalli vaatama tulla.“

Vaatetorni makett valmis Haanja Vallavalitsuse, Võrumaa Arenguagentuuri ning puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse Tsenter koostöös 2016. aasta Tourest messiks.

Lisaks on kõikidel Lasma nimelistel naisterahvastel (filmi „Jaaniöö limusiin“ üks peategelastest) võimalus Lõuna-Eesti ühismessistendis saada tasuta pääse ka Haanjas asuva Suure Munamäe vaatetorni külastamiseks.

Lisaks Suurele Munamäele ja Võrumaale on Lõuna-Eesti ühisalas esindatud Mulgimaa ja Peipsimaa, Põlvamaa ning Valgamaa. Eesti talvepealinna Otepää meisterkokad pakuvad võimalust osaleda pimeõhtusöögil, Peipsimaa paneb rõhku toidukultuurile, Mulgimaa tutvustab eelmise Eesti presidendi kodukohta.
SA Lõuna-Eesti Turismi juhataja Ene Reedi sõnul on Läti külastajad viimastel aastatel avastanud Lõuna-Eesti. See on hea lähedal asuv sihtkoht, kuhu tulla peredega ning Lõuna-Eestis on ka kõige rohkem teema- ja seiklusparke, põnevaid muuseume ja üllatusi täis elamus- ja teaduskeskusi.