Sotsiaalsed ettevõtted võistlevad Ajujahil 10 000 eurose eriauhinna nimel

Sotsiaalsed ettevõtted võistlevad Ajujahil 10 000 eurose eriauhinna nimel

14. okt. 2016

Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht ootab ka ideid, mis pakuksid lahendusi ühiskondlikele ja sotsiaalsetele probleemidele. Sealjuures antakse parimale sotsiaalsele ettevõttele kuni 10000 euro suurune eripreemia KÜSKi ja SEB panga poolt. Kui parim sotsiaalne ettevõte pääseb kolme parema hulka, lisandub preemia üldisest auhinnafondist.

Mullu esitati Ajujahile ligi kolmkümmend ühiskondliku probleemi lahendamiseks suunatud ideed. Varasemalt on Ajujahilt saanud hoo sisse näiteks erivajadustega inimeste aitamisele suunatud MTÜ Abikäsi ja nukutootja Kriidik. Kriidik pakub tööd pikaajalistele töötutele ja erivajadustega inimestele, kes saavad võimaluse naasta tööturule valmistades Kriidiku nukke.

KÜSKi juhataja Agu Laius ütles, et sotsiaalne ettevõtlus aitab edukalt leevendada ühiskondlikke probleeme. “Meid ümbritseb palju sellist, mille lahendamisele saaks aidata kaasa ka ettevõtlusega. Sotsiaalne ettevõtlus on Eestis kiiresti arenev valdkond ja selle eest seisame ka meie KÜSKis. Seetõttu kutsume ühiskondlikele probleemidele lahenduste pakkujaid üles endast Ajujahi konkursi raames märku andma. Ajujaht loob suurepärase stardiplatvormi enda idee arendamiseks ja aitab selle uuele tasemele viia,” rääkis Laius.

SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik rääkis, et ka sotsiaalse ettevõtluse aluseks on ärimudel, millel on piisavalt elujõudu, et pikaajaliselt funktsioneerida. „Positiivne on see, et sotsiaalsetel ettevõtjatel on hea majanduslik mõtlemine ning nad tajuvad ärimaailmas toimuvat hästi. Sotsiaalne ettevõte kui ettevõtlusvorm võimaldab kaasata avaliku sektori ja erakapitali vahendeid ja SEB saab ainult sellistele ettevõtmistele tuult tiibadesse soovida. Erakapitali kaasamise võimekus on tegelikult ka märk, et ühiskondliku probleemi lahendamise järele on selge nõudlus,” ütles ta.

Ühtlasi saavad kõik kolmekümne parema hulka pääsevad meeskonnad võimaluse osaleda Ajujahi arenguprogrammis, millega kaasnevad koolitusnädalavahetused ning mentorite tugi – sotsiaalsetele ettevõtetele pakuvad konsultatsioone SEB panga, Heateo Sihtasutuse ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku spetsialistid.

Juubelihooaega tähistav Ajujahi konkurss ootab ideid 23. oktoobrini. Üldine auhinnafond on 60 000 eurot. Ideid saab esitada läbi Ajujahi kodulehe www.ajujaht.ee. Täpsema info konkursitingimuste ja viimaste uudiste kohta leiab Ajujahi kodulehelt ja Facebook’ist.

Lisainfo: Mari-Liis Dolenko, tel 655 64 23, e-post: mariliis@kysk.ee