Seto Folk 2018 toob inimesed Setomaale head muusikat ja loodust nautima

Seto Folk 2018 toob inimesed Setomaale head muusikat ja loodust nautima

25. juuni 2018

29.-30. juunil Setomaal Värskas aset leidev muusika- ja matkafestival Seto Folk 2018 pakub külastajatele kahe päeva jooksul mitmekesist folkmuusikaprogrammi, eriilmelisi matku Setomaa loodusesse ning õpitubasid, kus saab iga huviline end proovile panna. Festival on eriline veel sellegi poolest, et 30. juunil saab näha maailma kõige esimest setode tantsupidu.

Seto Folk on perefestival, mis koondab endas kokku hea folkmuusika, loodusläheduse ja mõnusa olemise. “Festivali matkaprogrammis on üle 20 erineva matka ja loodusõpitoa kõikidele vanustele. Lapsi ootab mõnus lasteala, kus saab mängida ja meisterdada ning kus toimuvad tantsu- ja pilliõpitoad, muinasjutulugemised ja etendused,” sõnab Seto Folk 2018 peakorraldaja Marija Jurtin. “Külastada tasub ka meie jurtakino, kus saab vaadata erinevate soome-ugri rahvaste filme.”

Tänavuseks peaesinejaks on Rootsi folkrokkbänd Hoven Droven, mis tähistab peagi enda 30. sünnipäeva. Muusikaprogrammi juht Jalmar

Vabarna: “Hoven Droven on bänd, kelle pärast mina isiklikult üldse muusikat teen. Sain kunagi ansambli Zetod juhendajalt nende CD-plaadi ning armusin folki ja armusin rokki. See, et nad nüüd koju kätte tulevad, on unistuse täitumine!”

Festivalimeeleolu aitab luua ka hilisõhtutel avatav vana söökla, kus pidulisi ootab juba legendaarseks kujunenud söökladisko, mida korraldab Setomaal asuv ainulaadne kontsertpaik Treski Küün.

Arhailist ja ehedat seto kultuuri saab Seto Folgil kogeda kõigi meeltega

– kuulata ja kaasa laulda UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud seto leelot, keerutada jalga tõelistel seto kirmastel, õppima valmistama seto kästiööd ning ergutada maitsemeeli seto toiduga.

Seto Folgi päeva- ja folgipassid ning üksikpiletid on müügil Piletilevis.

Rohkem infot Seto Folk 2018 programmi kohta on üleval festivali kodulehel http://setofolk.ee

Piilu ka facebooki: https://www.facebook.com/SetoFolk/

 

Kohtumiseni folgil!

Kelly Kittus
Kommunikatsioonispetsialist
Setomaa Vallavalitsus
+372 5220661
Kelly.kittus@setomaa.ee