Selgusid Võrumaa meenekonkursi parim turismimeene ja esindusmeene

Selgusid Võrumaa meenekonkursi parim turismimeene ja esindusmeene

5. apr. 2018

4. aprillil kogunes Võrumaa omavalitsuste, käsitöö-, kultuuri- ja turismiorganisatsioonide esindajatest koosnev žürii ja valis välja parima Võrumaa turismimeene ja esindusmeene.

Esindusmeene kategooria võitjaks tunnistati Riine Latseruse kootud torusallid, mille idee oli inspireeritud erinevate rahvariiete seelikutriibustikust ja kirivöö motiividest. Turismimeene kategooria võitjaks tunnistati Roosiku OÜ toodetud käsitööšokolaad, kus tahvlite ümbrise disainisid Võrumaalt pärit noored kunstnikud.

Eripreemia otsustati välja anda Võru Kreutzwaldi Kooli ettevõtlusringi minifirma RaKS esitatud Vurrile, mida on võimalik kasutada ka näpuvurrina ja nöörvurrina.

Võru linn andis välja eripreemia esindusmeene kategoorias keeraamikasarjale “Linnud”, auto Eerika Aasa ja turismimeenele Pross-Tamula järv, autor Eduabi OÜ.

“Konkursile laekus 23 eset esindusmeeneks ja 19 eset turismimeeneks. Valikus oli väga palju originaalseid ja toredaid ideid, mis väärivad tunnustamist, sellepärast oleme otsustanud korraldada 1.05-30.06 kõikidest laekunud esemetest ja ideedest näituse Võrumaa Turismiinfokeskuses,” kommenteeris Võrumaa turismikoordinaator Kadri Moppel. “Mõlema kategooria võitja auhinnaks on meenete tellimus 500€ väärtuses.”

SA Võrumaa Arenduskeskuse korraldatud meenekonkursi eesmärgiks oli laiendada valikut Võru maakonnas pakutavatest meenetest, mis seovad meie piirkonna külalisi toredate elamustega ning on meeldejäävaks kingiks ja meenutuseks ummamuudu kandist. Konkursile esitatud tööd iseloomustasid uut Võru maakonda, siinset looduslikku ja kultuurilist eripära, Vana-Võromaa ja Setomaa kultuuriruumi.

Lisainfo: Kadri Moppel, turismikoordinaator, SA Võrumaa Arenduskeskus, tel 5331 1919, e-post kadri.moppel@vorumaa.ee