Seekordne pop-up akadeemia keskendub kogukondadele

Seekordne pop-up akadeemia keskendub kogukondadele

22. okt. 2019

Kas kõrgemat lisandväärtust loovad pigem kõrgepalgalised IT-sektori töötajad või hoopis sidusad kogukonnad? Või on mõlemad maakonna arengus võrdväärselt olulised?

Pop-up akadeemia on omanäoline üritus, kus päeva esimeses pooles toimub akadeemiline loeng teatud valdkonnale või probleemile ning päeva teises pooles arutletakse ja püütakse seda probleemi lahti mõtestada (maakonna perspektiivist lähtudes).

30. oktoobril toimuv pop-up akadeemia võtab luubi alla kogukonnad. Sellel teemal on mitmeid uuringuid läbi viinud geograaf Andres Rõigas.
Andres Rõigas on varasemalt uurinud koos kolleegi Madis Rennuga maaletulemist ja selle protsessi kulgemist. Kagu-Eestis olid vaatluse all Antsla, “Tule maale” projekt Missos ja Värskas. Lisaks uuriti veel omaalgatuslikke protsesse Peipsiääre vallas ja Hallistes.
Hetkel on Andres Rõigasel ja Madis Rennul käsil uuring, mis vaatleb uute kogukondade teket ja arengut maapiirkondades läbi uus-hõimude (neo-tribe) kontseptsiooni. Kuigi töö on veel pooleli, saab siiski esimestest tulemustest rääkida. Selles uuringus vaadeldakse Kagu-Eestist Karula Parmu Ökoküla, Mauri põlikodude küla Missos, Sänna Kultuurimõisa ja Mooste kogukonda.

Päevakava:
9.45 – 10.00 Kogunemine
10.00 – 11.45 Andres Rõigas “Uute kogukondade teke ja omaalgatuslikud protsessid Kagu-Eestis”
11.45 – 12.15 Sirutuspaus
12.15 – 14.00 Paneeldiskussioon “Moodne maaele hajaasustuses?”

Anna oma tulekust teada!