Registreerimine Võru maakonna laulu – ja tantsupeole on veel avatud veebruari lõpuni

Registreerimine Võru maakonna laulu – ja tantsupeole on veel avatud veebruari lõpuni

18. veebr. 2022

Head Võru maakonnas tegutsevad koorid, tantsurühmad, võimlejad, puhkpilliorkestrid ja rahvamuusika kollekiivid.

Veel on võimalus registreerida osalema Võru maakonna laulu – ja tantsupeole!

Võru maakonna laulu – ja tantsupidu „Pidu meie õuel“

toimub 14. mai 2022 Kubija lauluväljakul

Pealavastaja: Andre Laine

Muusikajuhid: Erja Arop ja Jane Reiljan

Orkestrite juht: Jose Antonio Page Ramirez

Seto kultuuri plokk – Piret Torm-Kriis (registreerimisvormil rühmad andke palun teada, kellel on olemas seto rahvariided ja kes soovivad kaasa tantsida ka seto tantsude plokis).

Pidu meie õuel kutsub kõiki Võru maakonna lauljad, tantsijaid, pillimängijaid Kubijale, kus laululavast saab dekoreeritud ühe tavapärase eestlase kodu. Kui on ka pidu, siis on oodatud ka meie õuele lustima külalised naabermaakondadest ja mõnedki tuntud üllatusesinejad. Lavastus räägib suguvõsa kokkutulekust, mis toimub sel aastal Võrumaal, kuhu saabuvad lapsed, lapselapsed, tädid, onud, lellepojad. Kokkutulek möödub põnevalt ja sündmuste rohkelt. Kaasatud on ka maakonna noored näitemänguhuvilised, kes esitlevad tekste eesti filmide kullafondist. Kokku tuleb esitlusele orienteeruvalt 37 numbrit, mis on tehtud terviklikuks lavastuseks. Tekstid loob Ulvi Mustmaa. Lauljaid saadab maestro Riivo Jõgi poolt kokku pandud saateansambel.

Eelregistreerimine on juba lõppenud, aga veel on võimalus oma kollektiiv kirja panna ja osaleda Võru maakonna laulu – ja tantsupeol. Registreerimis tähtaeg on 28. veebruar 2022.

Peo repertuaari ja veebipõhise registreerimislehe leiab: SIIT

Võru maakonna laulu – ja tantsupeo toimumist toetavad: SA Võrumaa Arenduskeskus, Võru maakonna omavalitsused, Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapital, Eesti Kultuurkapitali Võrumaa Ekspertgrupp, Eesti Rahvakultuuri Keskus

Lisainfo: Kristi Vals, SA Võrumaa Arenduskeskuse kultuurispetsialist, 59129200, kristi.vals@vorumaa.ee