Puidu- ja mööbliettevõtjad on kutsutud osalema ekspordiseminaridel 12.-13. märtsil Väimelas TSENTRIS ja 14.-15. märtsil Valmieras Lätis

Puidu- ja mööbliettevõtjad on kutsutud osalema ekspordiseminaridel 12.-13. märtsil Väimelas TSENTRIS ja 14.-15. märtsil Valmieras Lätis

27. veebr. 2018

Kas otsid viise kuidas laiendada oma ettevõtet ja siseneda eksporditurgudele? Maailm ei ole kunagi olnud nii käeulatuses kui praegu! Kraba võimalusest ja registreeru ekspordiseminarile, et hinnata oma ettevõtte valmisolekut ekspordiks ning õppida häid nippe, kuidas ekspordiga seotud toiminguid tänapäevasel moel teostada. Puidu- ja mööbliettevõtjad on kutsutud osalema ühel kahest 2-päevasest ekspordiseminarist – 12.-13. märtsil Väimelas ja 14.-15. märtsil Valmieras Lätis.

Ekspordiga alustades tuleb rinda pista mitmete teemadega – alustades vajadusest analüüsida ettevõtte ja toote valmisolekut ekspordiks, määrata eksporditegevuste prioriteedid kuni tarviduseni teostada kõik vajalikud toimingud (valdavalt) piiratud ettevõttesiseste ressursside tingimustes. Püüdes kõike ise ära teha, on väikeettevõttes tihti tulemuseks võtmeisikute ülekoormus ja “uppumine” igapäevastesse väheolulistesse tegevustesse. Siinkohal saavad abikäe sirutada “päkapikud”. Kes nad on ja miks nad igale eksportivale väikeettevõttele vägagi kasulikud võivad olla? Neile ja teistele küsimustele vastuse saamiseks ning kasulike eksporditeadmiste ja -tööriistade omandamiseks osale ekspordiseminaril ja  töötoas!

Seminarid on jagatud sihtgrupi järgi kaheks. Mööblitootjad on oodatud osalema 12-13. märtsil Väimelas kompetentsikeskuses TSENTER ning puitmajatootjad 14-15. märtsil Lätis Valmieras.

Vaata AJAKAVA siit!

Esinejad:

Jakob Saks – viimased 20 aastat on olnud igapäevaselt seotud ekspordiga. Tal on olnud võimalus töötada nii suuremates organisatsioonides (sh vedades ühe Hispaania päritolu maailma juhtiva tootja eksporti ligi 80-nesse riiki), kui ka käivitada oma ettevõtteid. Nimelt, viimased 10 aastat on ta toimetanud ettevõtjana ja viinud erinevaid brände nullist maailmaturule (Rabaconda jt). Kuna väikeettevõtte käivitamisel ja kasvatamisel on väga palju väljakutseid, siis on Jakob juba aastaid osavalt katnud suure osa vajalikest tegevustest vabakutseliste tööjõuga, millest tulenevat kogemust on ta lahkesti nõus jagama.

“Gateway & Partners” –  Juhtiv ekspordikonsultant Balti riikides. Krista Petersone on 7 aasta jooksul nõustanud paljusid ettevõtteid ekspordieesmärkide saavutamisel, muuhulgas ka puitmaju tootvaid ettevõtteid ja mööblitootjaid. Krista on samuti üks peamisi koolitajaid Gateway & Partners’i ekspordiakadeemias.

REGISTREERIMINE

  • Ekspordiseminar Väimelas (Eestis)
  • Ekspordiseminar Valmieras (Lätis)

Seminar toimub inglise keeles

Osalemine on tasuta

Jälgi üritust sotsiaalmeedias:

Ekspordiseminar mööblitootjatele, 12-13. märtsil Väimelas: www.facebook.com/events/2063972013840500/

Ekspordiseminar puitmajatootjatele, 14-15. Märtsil Valmieras:  www.facebook.com/events/406022383176781/

Seminari on organiseerinud Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER (Eesti) koostöös Vidzeme planeerimispiirkonnaga (Läti) Eesti-Läti piiriülese koostööprogrammi projekti “Innovation and export of wood and furniture in Võru County and Vidzeme Planning Region” raames.

Lisainformatsioon: Lauri Semevsky, +372 57704045, lauri@tsenter.ee ja  Laima Engere, +371 28376912, laima.engere@vidzeme.lv