Parimat Võrumaa ideed ootab Ajujahil eripreemia

Parimat Võrumaa ideed ootab Ajujahil eripreemia

13. okt. 2016

Kuni 23. oktoobrini ootab Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht kõiki ettevõtlikke inimesi esitama oma ideid tänavuaastasele konkursile. Võrumaalastel on ka sel aastal lisastiimul oma idee Ajujahile esitamiseks: Võru Maavalitsuse eestvedamisel on välja pandud rahaline preemia ühele Võrumaa ideele, mis jõuab võistlusel kolmekümne parima hulka.

„Preemia parimale Võrumaalt pärit ideele panime esimest korda välja möödunud aastal. Sellel oli märgatav mõju võrumaalaste aktiivsusele konkursil osalemiseks. Kui muidu osales Võrumaalt konkursil keskmiselt kolm ideed, siis möödunud aastal oli osalejaid kümme,“ kõneles Võru Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Britt Vahter. Kümne esitatud ideega oli Võrumaa maakondade arvestuses aktiivsuselt neljas.

„Preemia eesmärk pole pelgalt see, et tuua Võrumaa Ajujahis pildile. Me soovime, et üha rohkem aktiivsetest võrumaalastest saaks äriidee arendamise kogemuse, saaks osa Ajujahi võistlusel pakutavatest koolitustest ning leiaks tuge väga pädevatelt mentoritelt. See suurendab võimalusi oma uuenduslike toodete või teenustega turule jõuda ning seal ka edukas olla,“ rääkis Vahter.

Oma ideid on oodatud esitama kõik ettevõtlikud inimesed – nii tudengid, kooliõpilased ja ka juba tööturul aktiivsed inimesed, kes soovivad karjäärimuutust ja kaaluvad oma ettevõtte loomist. Ainuke konkursi tingimus on, et äriideedega ei ole viimase 6 kuu jooksul tulu teenitud.

Ideid saab esitada 23. oktoobrini Ajujahi veebikeskkonna kaudu www.ajujaht.ee. Esitatud ideid hindavad elektrooniliselt ettevõtjad, investorid ja valdkondade eksperdid, kes valivad välja 100 ideed žüriile esitamiseks. Sealt edasi valitakse välja kuni 30 väljapaistvamat ideed, kes osalevad Ajujahi arenguprogrammis. See sisaldab erinevaid koolitusi ärimudelite, tootearenduse ja müügi ning turunduse teemadel, igat meeskonda toetab kogenud mentor. Parimad kandideerivad vähemalt 60 000 euro suurusele auhinnafondile. Ajujahi konkursi ellukutsuja on EAS.

Möödunud aastal pälvis Võru maakonna preemia Lauri Semevsky halukaariku idee. Mullu oli preemia suurus 2200 eurot, tänavuaastase preemia suurus on täpsustamisel.

Lisainfo:
Britt Vahter
Võru Maavalitsus
Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja
Tel 78 68 318
Britt.Vahter@voru.maavalitsus.ee