Maakondlikud arenduskeskused arutlevad Arvamusfestivalil ettevõtluse edendamise üle

Maakondlikud arenduskeskused arutlevad Arvamusfestivalil ettevõtluse edendamise üle

6. aug. 2018

Maakondlikud arenduskeskused korraldavad Arvamusfestivali raames kaks arutelu Eesti maapiirkonna ettevõtluse kui ka tööturu edendamise võimalustest. Võrgustiku arutelud „Töötaja leidmine ei ole keemiline valem!“ ning „Kuidas saab kohalik omavalitsus maapiirkonna ettevõtluse arengule kaasa aidata? Päriselt!“ toimuvad 11. augustil 12:00 ja 14:00 Ääreala teemaalal.

Arutelude eesmärk on koos ettevõtjate, kogukonna ja omavalitsuse esindajatega leida lahendusi, kuidas elavdada maapiirkonna ettevõtlust, kuidas hoida ja kutsuda tagasi töötajaid. Lisaks käsitletakse erinevaid võimalusi, kuidas kohalik omavalitsus saab panustada rohkem maapiirkonna ettevõtluse edendamisesse.

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustikku kuuluva Järvamaa Arenduskeskuse juhatuse liige Katrin Puusepp: „Maapiirkondade elujõulisuse tagamiseks on oluline ettevõtlusaktiivsus kui ka kvalifitseeritud tööjõud. Kuidas aga elavdada maapiirkondade ettevõtlust ja kuidas hoida ning kutsuda tagasi töötajaid – need on võtmeküsimused, millele otsime vastuseid aruteludes“.

Puusepp lisab, et mõlema aruteluga keskendume lahenduste otsimisele ja seetõttu on aruteludesse kaasatud nii ettevõtjad, kohalike omavalitsuste esindajad kui ka aktiivsed kodanikud. Samuti saavad aruteludes kaasa rääkida ka kõik teised huvilised.

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik korraldab ka  koostöös partneritega arutelu „Kuidas teha nii, et suurepärase matemaatika ja kirjaoskusega noored ei feiliks päriselus?“, mis toimub Haridus 2.0 alal 11.08 kell 18:00. Arutelu keskendub ettevõtlusõppe vajalikkusele ja rakendamise võimalustele haridusasutustes.

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik (MAK-võrgustik) on suurim üle-eestiline nõustamisvõrgustik, mis pakub tuge ettevõtluse, kodanikuühiskonna kui ka regionaalse arengu teemadel. Lisaks algatavad ja viivad ellu regionaalseid arendusprojekte. MAK-võrgustikku kuulub 15 keskust, mis asuvad igas maakonnas.

Lisainfo:
Ääreala arutelud: https://www.facebook.com/events/1744176252328855/
Hariduse arutelu: https://www.facebook.com/events/197916400920507/

Kõneisik: Katrin Puusepp, juhatuse liige, Järvamaa Arenduskeskus, tel +372 5349 7727, katrin@jarva.ee
Kõneisik ja pressiteate edastaja: Riina Nõupuu, MAK-võrgustiku turunduse projektijuht, tel +372 5597 5839, Riina.noupuu@arenduskeskused.ee