Maakondlikud arenduskeskused alustavad korteriühistute nõustamisega

Maakondlikud arenduskeskused alustavad korteriühistute nõustamisega

24. mai 2021

Mai lõpust on korteriühistutel võimalik küsida Võrumaa Arenduskeskusest ja Valgamaa Arenguagentuurist tasuta nõu KredExi toetuste, laenude ja käenduste kohta. Konsultatsiooni käigus saab teavet ühistule sobivate teenuste tingimuste, vajalike dokumentide ja ajakava kohta, samuti aitab arenduskeskuse konsultant vajadusel taotlusi täita ja esitada. Põlvamaa Arenduskeskuses käivitub teenus lähiajal.

„Viimastel aastatel on ühistute vajadused ja ka võimalused korterelamute renoveerimiseks oluliselt kasvanud. Kagu-Eestis on viiel aastal toetust saanud umbes sada hoonet, kuid huvi nii seniste kui uute teenuste kasutamiseks on kordades suurem,“ lausus KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu.

Valgamaa Arenguagentuuri juhatuse liikme Anneli Kattai sõnul kinnitab ka klientide tagasiside ja senine kogemus, et vajadus nõu ja abi järele on olemas. „Oleme koostöös KredExiga hinnanud, et kokku vajab Kagu-Eestis lähikümnenditel kordategemist veel üle tuhande hoone, seega vajadus lisateabe, materjalide ja taotlemise nõustamise järele on kasvav. Meil on pikaaegne kogemus ettevõtlusmeetmete nõustamisel ning tunneme ka piirkonna probleeme ja võimalusi, mis on suureks eeliseks teadlikkuse kasvatamiseks ühistute seas,“ lisas arenduskeskuse juht.

KredEx pakub korteriühistutele erinevaid teenuseid – renoveerimislaenu, käendust ja rekonstrueerimistoetust. Arenduskeskusest saab küsida konsultatsiooni nii teenuste tingimuste ja sobivuse kohta, taotluste nõuete, ajakava ja vajalike tähtaegade kohta. Vajadusel pakuvad konsultandid abi ka taotluse täitmisel ja esitamisel ning vajalike dokumentide kokkupanekul.

„Arenduskeskused seisavad selle eest, et piirkonna elamis- ja töötingimused, keskkond ning heaolu paraneks. Seega on korterelamute kordategemine ja renoveerimine meie kõigi huvides. See toob otsese kasu majaelanikele kulude kokkuhoiu ja mõnusa sisekliima näol, kuid kaudselt mõjutab see kogu piirkonda kaasaegsema elukeskkonna näol,“ lisas Võrumaa Arenduskeskuse ettevõtluse suunajuht Kaido Palu.

Konsultatsiooni kasutamiseks tuleb korteriühistul ühendust võtta vastavalt Võrumaa ArenduskeskuseValgamaa Arenguagentuuri või Põlvamaa Arenduskeskuse konsultandiga.