Külastusreis Eesti puitehituse ettevõtetesse 15.juunil

Külastusreis Eesti puitehituse ettevõtetesse 15.juunil

1. juuni 2018

Puidu- ja mööblitööstuse ettevõtjad on oodatud osalema kogemusvahetuse külastustel 15. juunil.Külastatavad ettevõtted on:

Stylewood 

Stylewood oma suhtelise nooruse juures on kujundanud välja juba muljetavalda valiku kvaliteettooteid.

Nende peamised müügiartiklid on:

  • Torusaun
  • Kümblustünn
  • Kämping
  • Saunamaja
  • Mängumajad lastele
  • Koeramajad

Vipson Projekt 

Vipson Projekt on valmistanud käsitsi palkmaju aastast 2002. Nende maju on müüdud nii Eestisse kui Skandinaaviasse. 2007. aastal lisas Vipson Projekt oma tootevalikusse ka puitmööbli. Kõrvalsaadusena valmistatakse ka küttepuid ja männikooremultši.

Töötajaid on keskeltläbi 10.

Suur Muna 

Pakume ümbruskonna talude parimaid ande ning SUURE MUNA köögis saab kogu see värske kraam kokkadelt lõpliku viimistluse. Ahjust tulnud rukkileiva kõrval sädeleb päikesega võidu kuldne võitoos. Hommikul korjatud karulaugul aga pole kastepiisk jõudnud veel kuivada.
ÖÖD House 

ÖÖD House idee sündis kui vennad Andreas ja Jaak Tiik plaanisid nädalalõpuks matkamist. Nad otsisid väikest maja looduskaunis kohas, kus nad saaksid veeta öö. Nad suutsid leida ainult palkmaju suurematele gruppidele või väiksemaid maju keskpärase kvaliteediga. Need aga olid kaugel sellest, mida vennad otsisid.
See kogemus andis neile idee luua ÖÖD hotelli kontsept, mis disainilt oleks julge ja stiilne, hõlmaks erinevaid hotelli funktsioone nagu hotellitoad, vastuvõtt, spa jne. Moodulitel on erinev sisu kuid ühesugune vorm võimaldab soovi korral kompleksi vastavalt nõudlusele sujuvalt laiendada.

Tootmisjuhtimise simulatsioon

Pudelikaela võimsus määrab ära kogu tootmise võimsuse. Kui tahad toodangu mahtu tõsta, pead maksimeerima pudelikaela läbilaskevõime ja panema ülejäänud tootmise tööle pudelikaela tempos. Kõige lihtsam võte tootlikkuse kasvatamiseks on tagada, et pudelikaelaks oleva töölõigu töötajad käiksid lõunal üksteise alla. Kui seadme seiskamiseks, lõunapausiks ja seadme käivitamiseks kulub nt 30-60 minutit, siis tõstaks pudelikaela tööliste üksteise all lõunal käimine 8-tunnises tööpäevas tootlikkust 6-12%.

See teadmine ei ole ühelegi tootmisettevõtte juhile uudis. Samas on seda teadmist raske praktikas ellu viia, sest pudelikael on sõltuvalt tellimuste iseloomust ja mahust ühel nädalal ühes ja teisel nädalal teises kohas. Mida siis teha?

Õnneks on ettevõtte pudelikaelte juhtimiseks välja töötatud mitmeid lahendusi, nagu LEAN tootmisjuhtimine, 6-Sigma kvaliteedijuhtimine, piirangute juhtimine (TOC) ja võimendatud LEAN juhtimine (TLS).

Ca 2 tunni jooksul simuleeritakse 5-sammulise tootmisprotsessi puhul läbi, kuidas on võimalik ülalnimetatud lähenemiste abil tootlikkust 20-200% tõsta ning ühtlasi selgitame, kuidas erinevad lähenemised aitavad nn hüppava pudelikaela paigale kinnitada ja juhitavaks muuta.

Töökeel: Inglise keel

Osalemine: TASUTA

Külastusreisid on vähese tähtsusega abi objekt. (Võimalusel märkige registreerudes viimase kolme aasta jooksul saadud vähese tähtsusega abi summa).

Osalejate arv on piiratud, seetõttu on samast ettevõttest võimalik kuülastusreisidega liituda kuni kahel inimesel.

Lisainfo ja registreerumine hiljemalt 10. juunil alltoodud kontaktidel.

Kontakt:  Lauri Semevsky, tel 57704045, lauri@tsenter.ee

Ajakava:

09:00   Stylewood OÜ www.stylewood.ee, Põllu tn 4, Võru

10:30    Vipson Projekt OÜ – www.vipson.ee, Jeedasküla küla, Võru vald ( https://goo.gl/maps/n5ikuRqUoB22 )

12:30     Lõuna kohvik-restoranis “Suur Muna” – https://suurmuna.ee, Haanja, Rõuge vald, Võrumaa

14:00     ÖÖD House – https://www.oodhouse.com/, Pikk tn 4, Võru

16:00     Kompetentsikeskus TSENTER, Seminar “Tootmisprotsessi simulatsioon”, Kalev Kaarna, Pärna tee 1, Väimela

Sõltuvalt arutelude aktiivsusest võib külastuste aeg pisut varieeruda

Kogemusvahetuse külastused on organiseerinud puidu- ja mööblitööstuse kompetentsikeskus TSENTER koos Vidzeme Planeerimispiirkonnaga Eesti-Läti ülepiirilise koostööprogrammi projekti “Innovation and Export of Woodworking and Furniture Industry in Võru County and Vidzeme Planning Region” raames.

Pilt: https://www.oodhouse.com/products/

 

 

Jaga postitust: