Kodanikualgatusele inspireerivatest päevadest võttis osa ligi 400 inimest!

Kodanikualgatusele inspireerivatest päevadest võttis osa ligi 400 inimest!

7. juuni 2013

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) korraldas sel kevadel koostöös maakondlike arenduskeskustega üle Eesti 15 inspiratsioonipäeva, et tutvustada laiemalt võimalusi kodanikualgatustes osalemiseks. Kokku tuli inspiratsiooni saama ligemale 400 inimest. EAS rahastas inspiratsioonipäevi Euroopa Sotsiaalfondist ja regionaalministri eraldisest.

Inspiratsioonipäevi aitas läbi viia koolitaja Alar Ojastu, tutvustati edukamaid kohalikke ühendusi, pakuti võimalusi liituda kohalike algatustega ning suunati leidma seda päris oma algatust. Suurimat huvi näitasid üles Pärnu- ja Viljandimaa inimesed.

„Meie hinnangul täitsid inspiratsioonipäevad oma eesmärki. Kohale tuli palju säravate silmadega inimesi, kes kõik tahtsid oma energiaga midagi head ära teha. Tagasisidest lugesime välja, et selliseid üritusi võiks iga-aastaselt teha ja osalenud möönsid, et need panevad elulaadi ja suhtumist muutma ning avardavad mõtlemist,” selgitas EASi juhatuse liige Krõõt Kilvet. „Mõne aja möödudes uurime kindlasti, kas osalenud on saadud inspiratsiooni ka kusagile suunanud ehk mõnele algatusele käed külge pannud,” lisas Kilvet.

Novembri viimasel nädalal korraldavad maakondlikud arenduskeskused kodanikualgatust tutvustava ühisnädala, kuhu samuti kõik huvilised oodatud on. Samuti oodatakse kodanikuühendusi end ühisnädalale kirja panema, et kasvatada võimalike vabatahtlike huvi nende vastu. Ühisnädalal avavad paljud kodanikuühendused oma uksed ja kutsuvad oma tegevustest osa saama. Samuti korraldatakse kodanikuühenduste konverentse ja tunnustatakse tublimaid.