Kagunurga omavalitsused pidasid Eestimaa lõunatipus Mõnistes kolme maakonna nõupäeva

Kagunurga omavalitsused pidasid Eestimaa lõunatipus Mõnistes kolme maakonna nõupäeva

26. mai 2017

25. mail pidasid Võru-, Põlva- ja Valgamaa omavalitsuste töötajad ning ametnikud maha traditsiooniks kujunenud kolme maakonna nõupäeva, kus osales pea 130 huvilist. Seekordne kohtumine leidis aset Võrumaal, Mõniste Rahvamajas.

Traditsioonidest pungil nõupäev algas ühise lipu heiskamisega kolme maakonna omavalitsuste liitude juhtide poolt. Avasõnad kõneles Võrumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Mailis Koger, rõhutades nõupäevade tähtsust just eelkõige omavahelise suhtluse ärgitamiseks ning kogemuste vahetamiseks naabritega. Naabermaakondade tervitused laususid Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees Kaido Kõiv ja Valgamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Rein Org.

Lipuheiskamise tseremooniale järgnes mõttevahetus ettevõtja Ari Lustilaga. Soome päritolu Ari kõneles ettevõtjate ning omavalitsuste vahelistest suhetest ning arutles teistel elulistel teemadel. Meelelahutusliku etteaste pakkus nõupäevalistele Tartu Ülikooli tudengitest koosnev Psühhobuss, testides nõupäevaliste tähelepanu ja mälu ning tutvustades trikke, kuidas on võimalik oma aju petta.

Meeskonnavaimu turgutamiseks viis Võrumaa Spordiliit läbi sportliku meeskonnakoolituse liikumisega looduses. Selleks puhuks moodustati üheksa 7-liikmelist võistkonda, kes võtsid mõõtu mitmetes nutikust, tasakaalu ning täpset kätt nõudvates ülesannetes. Esikolmiku parimad tulemused saavutasid kaks Võrumaa võistkonda ja üks Valgamaa võistkond. Meeskonnakoolitusega paralleelselt said huvilised proovida kätt WildEst lauamängus.

Õhtu hakul anti nõupäeva lipp ning järgmise nõupäeva korraldamise teatepulk üle Põlvamaale, kelle ülesandeks jääb tuleval aastal laadne kohtumine korraldada.

Kolme maakonna nõupäeva traditsioon ulatub 90-ndate algusesse, mil Võru-, Põlva- ja Valgamaa on korraldanud omavalitsutele päevakajalistel ning huvipakkuvatel teemadel ühisüritusi.

Lisainfo:
Mailis Koger
Võrumaa Omavalitsuste Liit
782 1168
mailis@vorumaa.ee