Riigikogus avati Võru maakonna meistrite käsitöö näitusmüük juba 20. korda

Riigikogus avati Võru maakonna meistrite käsitöö näitusmüük juba 20. korda

7. dets. 2020

Võrumaa Arenduskeskuse eestvedamisel toimub juba 20. korda traditsiooniline Võru maakonna meistrite käsitöö- ja talutoodangu näitusmüük Tallinnas. Näitusmüüki korraldatakse koostöös kohalike käsitöölistega.

2.-3. detsembril toimus näitusmüük ministeeriumide ühishoones ja 7.-8. detsembril Riigikogus.

Näitusmüügi avas Riigikogu esimees Henn Põlluaas. Riigikogu esimees avaldas suurt tänu kogu meeskonnale pikaajalise meeldiva koostöö eest ning tänas, et igal aastal Võrumaa head maitsed neile lähedale toome.

Võru maakonna nimel tervitas kohalolijaid Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots: “Tänan südamest, et meile on antud võimalus tulla siia Riigikokku tutvustama meie rikkalikku kultuuri. See on olnud väga hea võimalus meie käsitööliste jaoks oma tooteid kaugemal tutvustada. Loodetavasti oleme abiks olnud ka jõulukingikoti täitmisel ja jõulurõõmu toomisel”.

Juubelihõngu andis avamisele juurde käsitöö näitusmüügi pikaaegne meeskonna liige Jaanus Mark, kes kirjutas selleks puhuks humoorika sketši „Võrumaal tehtud, Toompeal nähtud“. Lugu pajatab kakskümmend aastat toimunud käsitöö näitusmüügist Riigikogus.

Luulevormis esitatud sektš saadeti videona tervituseks kõikidele Riigikogu liikmetele ning on heaks meenutuseks meile kõigile.

 

Pildistas Kristi Vals

Lisainfo: 

Kristi Vals
kultuurispetsialist
SA Võrumaa Arenduskeskus
tel. 5912 9200
e-post kristi.vals@vorumaa.ee