Idee häkaton tõi kokku Kagu-Eesti gümnasistid

Idee häkaton tõi kokku Kagu-Eesti gümnasistid

6. okt. 2021

Tartu Ülikooli Startup Lab koostöös Põlvamaa, Valgamaa ja Võrumaa arenduskeskustega viis 30.septembril Põlva Gümnaasiumis läbi Kagu-Eesti idee häkatoni, mis oli avapauguks gümnasistide õpilasfirmade programmile.

Päev Põlvas algas ideede leidmise seminariga, millele järgnesid gümnasistide esitlused. Oma õpilasfirma ideedega astus üles 32 tiimi, kes päeva jooksul kontrollisid oma idee elujõulisust, kaardistasid oma esimesed potentsiaalsed kliendid ning viisid nendeni jõudmiseks. Enamus keskendus uute toodete tootmisele kasutades keskkonnasõbralikke materjale sh puitu. Samuti sooviti arendada välja õpi- ja tutvumismänge. Idee häkatonil osales ligi 115 õpilast 10-st erinevast Kagu-Eesti koolist.

Gümnasistide sõnul oli üritus huvitav ja hariv ning hea algus õpilasfirmaga alustamiseks. Õpilasfirmasid juhendasid mentorid Lisette Johanson, Kristella Nupp, Evelin Rätsep, Piret Parmi, Kaido Mäesalu, Aavo Hummal, Kristiina Kõrbe, Raiko Allik, Marek Mekk ja Piret Arusaar.

Üritus toimus Põlvamaa, Valgamaa ja Võrumaa arenduskeskuste ning Tartu Ülikooli Startup Labi koostöös. Üritust rahastas Euroopa Sotsiaalfond.

 

Täpsem info:

Eliis Ermel

Noorte ettevõtlikkuse konsultant

tel + 372 521 7705
e-post: eliis.ermel@vorumaa.ee