Homme algavad Võru maakonna heaolu koostöökava avalikud arutelud

Homme algavad Võru maakonna heaolu koostöökava avalikud arutelud

16. juuni 2021

Võru maakonna heaolu koostöökava avalikel aruteludel saavad inimesed, keda kõnetab väärikas vananemine, elukestev õpe, tervis, ligipääsetavus, tark juhtimine ja sotsiaalne innovatsioon, oma sõna sekka öelda, millistel teemadel ja kuidas peaks Võrumaa Arenduskeskus järgmistel aastatel edasi tegutsema, et maakonna inimeste heaolu suurendada.

Kokku toimub viis avalikku arutelu. 17. juunil avavad teemasid, toovad välja Võru maakonna kitsaskohad ja aitavad vestlust juhtida kolm eksperti. Jüri Lehtmets, Eesti Lihashaigete Seltsi esimees, räägib universaalse disaini põhimõtete rakendamisest avalikus ruumis ja sellest, kuidas erivajadusega inimeste aktiivsust ühiskonnas tõsta. Haridusinnovaator ja Tartu ülikooli haridusteaduste doktorant Kerli Kõiv räägib mitmekesistest õpikeskkondadest, paidlikest õpiteedest, igaühe õigusest õppida ja tulevikutöö vajadustest. Päeva lõpetab rahvatervise arst ja University College London lektor doktor Taavi Tillmann, kes räägib Võru maakonna inimeste suurimatest terviseriskidest nagu ülekaalulisus, vaimne tervis ning alkoholi ja tubakatoodete liigtarvitamine.

21. juuni avalikke arutelusid veavad Tallinna Ülikooli juhtimise dotsent ja Northumbria Ülikooli külalisteadus Katri-Liis Lepik, kes räägib sektoritevahelisest loovast koostööst, ühiskondlikest aruteludest ja avaliku sekroti aeglasest reageerimisest ühiskondlikele muutustele. Eesti demograafia keskuse teadur ja haridusgerontoloogia lektor ning 2021. aasta tervisesõber Tiina Tambaum räägib eakuse stereotüüpidest, meeste keerulisemast pensionile jäämisest ja sellest, kuidas probleemid transpordiühenduses tõukavad vanemaealisi ühiskonnast eemale.

Avalikele aruteludele saab ennast kirja panna Võrumaa Arenduskeskuse kodulehel, kust leiab ka täpsema info Võru maakonna heaolu koostöökava kohta: https://uus22.vorumaa.ee/koostookava

Lisainfo:
Tiina Jaanimägi
Võrumaa Arenduskeskus
heaolu spetsialist
tiina.jaanimagi@vorumaa.ee
5649 1612