Europe Direct Võru teabekeskus kutsub kõiki huvilisi Euroopa Filmikohvikusse

Europe Direct Võru teabekeskus kutsub kõiki huvilisi Euroopa Filmikohvikusse

11. apr. 2018

Europe Direct’i Võru teabekeskus koostöös kultuurimajaga Kannel jätkavad igakuiste filmiõhtute sarjaga „Euroopa filmikohvik.“

17. aprillil kell 19.00 linastub Ungari  romantiline draama “Ihust ja Hingest” (Teströl és lélekröl). Režissöör Ildikó Enyedi, osades: Géza MorcsányiAlexandra Borbély

Ebatavaline armastuslugu tavalises maailmas põhineb ärkveloleku ja magamise duaalsusel. Mis siis, kui sa kohtud reaalses maailmas kellegagi, kes on juba aastaid näinud sama und kui sina? Kaks üksildast tapamaja töötajat saavad kokku unenägudes, kuid ärkvel olles takerdub nende suhtlus introvertsuse ja kohmakuse taha. Ometi üritavad nad kummastavas keskkonnas teineteisega kontakti leida ja luua sidet, mis unenäomaailmas justkui iseenesest tekib. Kas on võimalik tuua pärismaailma killuke ihaldatud unelmat?

Traditsioonilise armastusfilmi klišeesid trotsiv linateos on üles ehitatud vastandustele: brutaalne tapamaja ja idülliline unenäomaastik, kriipivad argihelid ja kõrvu paitav muusika, igapäevarutiin ja seda raputavad seigad.

Film võitis 2017. aastal Berliini filmifestivalil parima filmi Kuldkaru. Peaosaline Alexandra Borbély tunnistati Euroopa Filmiakadeemia poolt parimaks Euroopa näitlejannaks. “Ihust ja hingest” oli ka arvatud parima võõrkeelse filmi Oscarite nominentide hulka.

Film on kõigile huvilistele tasuta ja peale seanssi toimub Kandle kohvikus vestlusõhtu koos suupistetega.