Europe Direct Võru teabekeskus kutsub kõiki huvilisi 21. jaanuaril Euroopa Filmikohvikusse

Europe Direct Võru teabekeskus kutsub kõiki huvilisi 21. jaanuaril Euroopa Filmikohvikusse

10. jaan. 2019

Europe Direct’i Võru teabekeskus ja kultuurimaja Kannel tervitavaid uusi ja vanu väärtfilmisõpru uude filmiaastasse. Jätkame ka sel aastal Euroopa väärtfilmide näitamist ning kutsume huvilisi peale filmi toimuvale vestlusõhtule. 

21. jaanuaril kell 19.00 linastub komöödia „Islandi Amatsoon“

Režissöör Benedikt Erlingsson Osades: Halldóra GeirhardsdóttirJóhann SigurðarsonJuan Camillo Roman Estrada

Südamliku ja humoorika linaloo hingeks on 49-aastane koorijuht Halla, Islandi väikelinna lugupeetud kodanik, kes toob kõigile naeratuse näole. Peaaegu keegi ei tea, et ta on ka salapärane vibuga naine mägedest, kes on Islandi looduse säilimise nimel alustanud võitlust tööstuse pealetungi vastu. Halla eraelugi on üsna keeruline ‒ ta on just saanud teate, et taotlus Ukrainast orb lapsendada on läbi läinud, samas on ta kaksikõde Ása lahkumas kodumaalt Indiasse eneseotsingutele. Kui riik investeeringute kaotuse kartuses tagasihoidliku maailmaparandaja sõjakäigule vastupropagandat tegema hakkab, otsustab Halla korraldada viimase vastulöögi.

Islandi, Prantsusmaa ja Ukraina koostöös valminud film esilinastus 2018. aastal Cannes’i filmifestivali kriitikute nädalal, kus ta võitis Prantsuse Autorite Ühingu auhinna. “Islandi amatsoon” on lisatud ka Euroopa Filmiakadeemia aasta parimate filmide nimekirja, mille hulgas valitakse filmiauhindade kandidaadid. Samuti võitis film Euroopa Parlamendi auhinna LUX Prize ning kandideerib Põhjamaade Nõukogu filmiauhinnle. LUXi filmiauhinnaga tunnustatakse Euroopa filme, mis tõstavad teadlikkust Euroopa arutelu keskmes olevatest teemadest. Island on valinud “Islandi amatsooni” oma riigi kandidaadiks parima võõrkeelse filmi Oscarile.

Film on kõigile huvilistele tasuta ja peale seanssi toimub Kandle kohvikus vestlusõhtu.