Euroopa päev sinu kodukohas

28. apr. 2017

Võrumaal tähistatakse Euroopa päeva 6. mail koostöös Vastseliina linnusega. Tegemist on põnevaid tegevusi täis perepäevaga.

Vastseliina linnuses saab harjutada vibulaskmist, toimub katapuldi ja kaltsunuku valmistamise meistrikoda. Koos linnuserahvaga rännatakse keskaega ning degusteeritakse tolleaegseid jooke. Väiksematel on võimalus õuealal sõita poniga. Lisaks eelpool nimetatule toimub elamuslik ja auhinnaline Euroopa Liidu teemaline orienteerumismäng. Kõikide Vastseliina linnuse külaliste vahel loositakse välja reisitšekk Euroopasse 1000 euro väärtuses.

Meeleoluka perepäeva lõpetab Euroopa filmikohvik, kus linastub film „Toni Erdmann“ – ühtaegu traagiline ja koomiline lugu isa ja tütre suhetest, mis on juba valitud selle aastatuhande saja parema filmi hulka. Kõik need tegevused on külastajatele tasuta! Avatud on ka Vastseliina linnusekõrts, köögiemandad pakuvad kehakinnitust ja janukustutust.

9. mail tähistatakse kogu Euroopa Liidus (EL) Euroopa päeva, sest just 9. mail 1950. a. andis endine Prantsusmaa välisminister Robert Schuman välja deklaratsiooni, mis muutis Euroopa ajalugu. ELi esindused nii Euroopas kui mujal korraldavad sel puhul põnevaid üritusi ning pakuvad tegevust igas vanuses inimestele. Eestis tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva 6. mail, mille raames on võimalik tasuta külastada ELi toetust saanud asutusi või kohti. Euroopa päeva tähistamine Võrumaal toimub koostöös Europe Direct’i Võru teabekeskuse ja Vastseliina linnusega.

Üritust toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei ja Võru Maavalitsus

Euroopa päeva tähistamise kohta Eestis leiab rohkem infot aadressil www.euroopapaev.ee

Lisainfo:
Gady Künnapuu
Europe Direct’i teabekeskus – Võru juhataja
Võru Maavalitsus
Jüri 12, 65620, Võru, Estonia
Tel: 786 8335