Euroopa keeltenädala tegevused Võru maakonnas

Euroopa keeltenädala tegevused Võru maakonnas

14. sept. 2020

26. septembril tähistatakse üle Euroopa keeltepäeva, Europe Direct Võru teabekeskus korraldab selle raames terve nädala jooksul erinevaid tegevusi, milles saavad kõik osaleda.

Osalemine toimub väga ohutult veebi kaudu.

Kõik Võru maakonnas toimuvad tegevused on koondatud lehele www.bit.ly/keeltenadal

Tore tutvuda!

21.-27. september

Igal päeval teeme teid tuttavaks mõne siin elava või vabatahtlikult tööd tegeva välismaalasega, kelle emakeeleks ei ole eesti keel.  Uurime nendelt, kuidas nad on siia sattunud ja mida huvitavat märganud ja kui lihtne ikkagi on eesti keelt õppida.

Millist keelt tahaksid õppida sina?

21.-23. september

Kas mäletate seda lauset konnast, tiigist ja saunast? See sama lause, mis kõlab hoopis teistmoodi võru keeles. Kui ei tule meelde, siis on võimalus teda kuulata mitmes erinevas keeles ja valida välja oma lemmik.

Kõigi „Konna-lause!“ mängus osalejate vahel läheb loosi Võrus asuva keeltekooli Reeder 300 euro kinkekaart. Lisaks loosime välja hulgaliselt väiksemaid auhindu.

 

Euroopa kultuuri ja keelte teemaline KAHOOT!

21.–23. september

Juba teist korda on meil hea võimalus koostööd teha Võru Noortekeskusega, kes korraldab Euroopa keeltenädala puhul Euroopa kultuuri ja keele temaatilise KAHOOT! mängu. Mäng viiakse läbi Võru noortekeskuse Facebooki lehel.

Kõige kiiremad Kahoot mängijad saavad loomulikult väärilise auhinna. Auhindadeks on JBL kaasaskantavad kõlarid, kõrvaklapid, akupank ja väiksemaid auhindu.

 

Lisaks on kõigil võimalik kaasa lüüa üle-eestilistes veebipõhistes tegevustes.

Minu Euroopa digimäng- keelepäeva eri!

7.–26. september

Juba praegu on KÕIK oodatud virtuaalselt Euroopas reisima ja reisimise ajal oma teadmisi proovile panema. Aadressil www.minueuroopa.ee on avatud digitaalne mälumäng, kus kõik küsimused on seotud ühel või teisel moel Euroopas räägitavate keeltega. Mäng on tõeliselt lõbus ja uued teadmised on garanteeritud!

Euroopa Komisjoni Eesti esindus loosib kõigi vähemalt 14 küsimusele õigesti vastanud üksikmängijate vahel välja tahvelarvuti, klasside vahel loositakse välja matk Eestimaa looduses. Väiksemaid preemiaid ja meeneid jagavad lastele Euroopa Komisjoni Eesti esindus ning Eestis tegutsevad välisriikide saatkonnad ja kultuuriesindused. Õigesti vastanute vahel loositakse auhinnad välja ning võitjate nimed ja õiged vastused pannakse viktoriini lehele üles nädala jooksul pärast viktoriini lõppu.

Europe Direct Võru teabekeskus paneb välja mitmeid eriauhindu Võru maakonnast pärit osalejatele! Eriliti on oodatud mängima Võru maakonna koolid, sest kõigi osalenud klasside vahel loositakse välja 200 ja 100 eurot klassiraha! Loomulikult on ka lohutusauhinnad.

Pane tähele, et klassiarvestuses Loosimises osalemise tingimus on see, et ühest klassist peab olema mängijaid vähemalt kümme (kui klassis on vähem õpilasi kui kümme, siis peab osalema kogu klass). Ärge siis unustage oma maakonda märkida!

 

Raadiomäng

25.–26. september

25.–26. septembril toimub Vikerraadios traditsiooniline keeltepäevale pühendatud raadiomäng. Teil on võimalus kuulata Tallinna Euroopa Kooli laste ja õpetajate esituses lõiku tuntud lasteraamatust „Alice Imedemaal“ 15 keeles ning arvake ära, milliste keeltega on tegu! Mäng algab 25. septembri hommikul kell 7.00, vastuseid saab saata 26. septembri kella 19.00-ni. Mängust tehakse kokkuvõte ja auhinnad loositakse välja 27. septembri „Vikerhommikus“. Peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni Eesti esindus pannud välja tahvelarvuti, mis loositakse välja nende mängijate vahel, kes kõik keeled õigesti ära arvasid. Lisaks loosime välja väiksemaid auhindu. Kõiki ELi ametlikke keeli saab näha ja kuulata ELi veebilehel.