Euroopa filmikohvik XII – „Ruut“

Euroopa filmikohvik XII – „Ruut“

29. nov. 2017

6. detsembril algusega 19.00 linastub kinos Kannel Euroopa filmikohvikute 2017. aasta hooaja viimane film. Ekraanile tuleb Ruben Östlundi film „Ruut“ (Rootsi, Saksamaa, Prantsusmaa, Taani 2017). Ehkki „Ruutu“ on nimetatud komöödiaks, teeb see nalja vaid neile, keda siin kujutatud räigelt piinlikud olukorrad sugugi ei puuduta või kes puudutuse sisimas maha salgavad. Ülejäänud nutavad ja kiidavad.

Kunstimuuseumi kuraator Christian teeb eelreklaami inimlikku usaldust ja ligimesearmastust propageerivale näitusele, kuid langeb ise sulide ohvriks ning jääb ilma rahakotist, telefonist ja mansetinööpidest. Kolleegi soovitatud kaval nüke toob Christianile küll maise varanduse tagasi, aga selgi on ebameeldiv kõrvalmõju ning ka muretu üheöösuhtena kavandatud afäär annab ootamatult valusa tagasilöögi. Mitte lõpp hea, kõik hea, vaid algus mokas, kõik kihvas.

Film võitis 2017. aastal Cannesi filmifestivalil Kuldse Palmioksa ning on Rootsi kandidaat parima võõrkeelse filmi Oscari nominendiks.
Film on eesti- ja venekeelsete subtiitritega, kestvusega 142 min.
Pärast filmi on külastajatel võimalik Kandle kohvikus nautida tasuta teed, kohvi ja suupisteid ning arutleda filmis kajastatud teemadel.
Üritus on tasuta!
Filmi tegemist kaasrahastas Euroopa Liidu programm “Loov Euroopa MEDIA”.
Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Riigikantselei, Võru Maavalitsus ja Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.
Jälgi üritust ka Facebookis: http://bit.ly/2BlfbuO

Lisainfo:
Gady Künnapuu
Europe Direct’i teabekeskus – Võru juhataja
Võru Maavalitsus
Jüri 12, 65620, Võru
Tel: 786 8335
gady.kynnapuu@voru.maavalitsus.ee