Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel anti üle Võrumaa kõrgeimad autasud

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kontsert-aktusel anti üle Võrumaa kõrgeimad autasud

23. veebr. 2018

Võrumaa Arenduskeskus jätkas Võru maavalitsuse traditsiooni jagada Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikul aktusel Võrumaa kõrgeimaid autasusid. 22. veebruaril toimus Võru Kandles Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt, kus SA Võrumaa Arenduskeskus juhatuse liige Tiit Toots andis üle Võrumaa vapimärgi ja teenetemärgid.

Võrumaa vapimärgi pälvis elutöö, Jaagumäe talu rajamise eest Mart Timmi. Ta on Võrumaa suurim köögivilja- ja seakasvataja, edukas ettevõtja, aktiivne külaelu edendaja ja tunnustatud arvamusliider ka põllumeeste seas. Jaagumäe talu on tööandjaks märkimisväärsele hulgale Võrumaa elanikest.

Võrumaa teenetemärgi pälvisid Merike Kapp ja Aivar Leok. Merike Kapp on 57 aastat tegutsenud klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina Võru muusikakoolis. Ta on panustanud Võrumaa kultuuriellu, olles väljapaistev klaverisaatja paljude kollektiivide juures ning asendamatu kontsertmeister Võrumaa laulu- ja tantsupidudel.

Aivar Leoki eestvedamisel on Sõmerpalu staadionikross tänaseks tõusnud Võrumaa spordielu üheks tähtsündmuseks, mis on toonud raja äärde tuhandeid krossisõpru ja rajale kümneid maailma tippklassi sõitjaid. Aivari eestvedamisel on krossiraja kõrvale rajatud Baltimaade esimene moto sisehall Adrenalin Arena.

Meremäe raamatukogu juhatajale Anni Lahele anti tunnustus pühendunud töö eest Meremäe raamatukogus ja lugemise au sees hoidmise eest laste seas.

Fotol vasakult: Tiit Toots, Merike Kapp, Mart Timmi, Anni Lahe, Aivar Leok. Pildistas: Margus Muts