Eesti tulevikulugu otsimas

5. aug. 2015

Hea Eesti inimene

Ootame Sind kaasa lööma Paide Arvamusfestivalil toimuval suurel avatud arutelul “Eesti tulevikulugu otsimas”, mis toimub reedel 14. augustil kl 19.30-21.45 Orualal.

Viimasel ajal on ühiskonnas palju mõtteid vahetatud teemal, kas Eesti vajab suuri eesmärke ja ühendavat lugu. Leidub tuliseid poolehoidjaid ja veel tulisemaid skeptikuid. Kuulates erinevaid osapooli, on kõik tavaliselt nõus tõdemusega:”Kui meil ei ole oma lugu, siis võime ühtäkki avastada, et oleme osa kellegi teise loost…” Aga mis see siis on, millele me toetame oma homsega seotud lootused – mis meid ühiskonnana seob ja tegutsema inspireerib? Mis on need ühised väärtused, mis meid puudutavad? Milline on see lugu, mis tõmbab magnetina tagasi kõik laia maailma tarkust ja õnne otsima läinud kaasmaalased? Millele me toetame uhkustundega oma identiteedi tulevikus? Kõigile neile ja paljudele teistele küsimustele püütaksegi arutelul “Eesti tulevikulugu otsimas” vastuseid leida.

Kuidas arutelu toimub?

Kõik osalejad jagunevad seitsme- või kaheksaliikmelistesse rühmadesse. Iga arutelurühmaga liitub arutelujuht ja kõik rühmad asuvad kahe tunni jooksul Eesti tulevikulugu otsima. Osalemiseks ei ole vaja mingit ettevalmistust – vajalik on soov kaasa lüüa ja usk Eesti tulevikku.

See, mis arutelu lõpuks sünnib, selgub kohapeal. Arutelu eesmärk ei ole mitte niivõrd ühe ja ainsa loo sõnastamine, vaid pigem ühine mõtlemine ja tuleviku jaoks tähtsate väärtuste ning märksõnade ülestäheldamine. Võib olla jõutakse ühise looni, võib olla jõutakse mitme erineva tulevikulooni. Kõik arutelu käigus tekkinud mõtted on väärtuslikuks teadasaamiseks, mis peegeldavad osalejate seisukohtasid ja tunnetust nende praeguses hetkes.

Kolmas Arvamusfestival toimub 14.-15. augustil Eestimaa südames Paides, pakkudes osalejatele võimaluse tulla kokku igast Eestimaa nurgast, et arutleda meie riigi tänase ja homse jaoks olulistel teemadel. Vt www.arvamusfestival.ee.

Oled väga oodatud!

Eva Truuverk

Ruti Einpalu

Marten Lauri

Kristi Liiva

Maiko Kesküla

Maiu Uus

Teeme Ära ja Arvamusfestival 2015 meeskond