EAS-il on avatud innovatsiooniosakute taotlusvoor

EAS-il on avatud innovatsiooniosakute taotlusvoor

13. apr. 2009

16. veebruaril avanes EAS-l väikeste ja keskmiste ettevõtete jaoks innovatsiooniosakute (osak) taotlusvoor. Osak on 50 000 krooni sihtotstarbeliseks kasutamiseks. Ettevõte saab osaku eest tellida Eesti mõnelt teadus-arendusasutuselt (sh ülikoolilt) talle vajalikku arendustööd.

Omafinantseerimise nõuet ei ole. Eeldus on, et ettevõttel ei ole välja valitud teadus-arendusasutusega eelneva aasta jooksul koostööd toimunud.

Tegu on sisuliselt kinkekaardiga, mille mõte on anda väikestele ettevõtetele koostöökogemus ülikooli või muu teadus-arendusasutusega. Taotlemiseks peab ettevõte täitma 3-4 leheküljelise vormi ning esitama teadus-arendusasutuse pakkumuse taotluses kirjeldatud ülesande täitmiseks. Aruandlus on samuti võimalikult lihtsaks muudetud.

Tallinna Ülikooli teadmussiirde keskus on juba koostanud mitmetele ettevõtetele pakkumusi, millega nad pöörduvad EAS-i. Ettevõtted on soovinud viia läbi veebipõhiseid kliendiuuringuid, arendada veebilahendusi, tellida teadlaste konsultatsiooni uute teenuste välja arendamiseks või töötajate töövõime ja motivatsiooni tõstmiseks.

EAS annab 2009. aastal välja 300 osakut.

Kui Teie ettevõttel on olemas toote-, teenuse-, protsessiarendusküsimused, siis võiksime arutada, kuidas saaksite meid kasutada nende lahendamisel. Tallinna Ülikooli info osaku kasutamise võimaluste kohta on ka aadressil www.tlu.ee/osak.

Parimate soovidega,
Olesja Bõkova
Tallinna Ülikool
teadmussiirde keskus
konsultant
www.tlu.ee/teadmussiire
6 409 361
5 137 029