220 Võru maakonna korteriühistut on tundnud huvi KredExi toetusmeetmete vastu

220 Võru maakonna korteriühistut on tundnud huvi KredExi toetusmeetmete vastu

12. okt. 2022

Alates eelmise aasta kevadest nõustavad maakondlikud arenduskeskused (MAK) üle Eesti korteriühistuid tasuta erinevate KredExi toetuste, laenu ja käenduse teemal ning Võru maakonnas on seda võimalust praegu kasutanud tervelt 220 erinevat ühistut, mitmed neist korduvalt.

„KredEx teeb alates 2021 aasta kevadest koostööd maakondlike arenduskeskustega, et pakkuda ühistutele ja tulevikus ka eraisikutele parimat võimalikku kohapealset nõustamist ning seda kohalikke olusid hästi tundvate ekspertide poolt,“ ütles KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu. „Statistika näitab, et tegemist oli väga vajaliku ja oodatud teenusega, kuna üle Eesti on tänase seisuga nõustamise võimalust kasutanud juba 1200 ühistut.“

Võrumaa arenduskeskuse juhatuse liikme Tiit Tootsi sõnul on ühistud selle võimaluse tänuga vastu võtnud. „Võru maakonnas on registreeritud kokku 749 korteriühistut, enamik neist majadest, kus ühistu tegutseb on tänasel päeval renoveerimata. Seetõttu on väga positiivne, et KredEx on leidnud võimaluse pakkuda kohapealset nõustamisteenust ühistutele.” 

Võru maakonnas on nõustamisteenust kasutanud juba 220 erinevat ühistut ning neid on nõustatud enam kui 300 korda. Nõustamiste suur arv näitab, et ühistutel on suur huvi KredExi teenuste abil oma kortermajade korda tegemiseks. “Loodetavasti jõuab enamik nõustatud ühistutest ka taotlemiseni,” ütles Toots. “Kutsun kõiki korteriühistuid meie konsultandi Jaanus Margiga ühendust võtma. Kindlasti leiab konsultatsiooni käigus ühistule kõige mõistlikuma lahenduse,” lisas ta.

Ühistud võivad maakondliku arenduskeskuse konsultandi kutsuda ka korteriühistu koosolekule, et ühistu liikmed saaksid otse eksperdilt neid huvitavaid erinevaid küsimusi küsida ning Võru maakonnas ongi konsultant käinud kohtumas juba kahekümne kuue ühistu elanikega. „Usume, et käesoleva aasta novembris, kui on lähenemas taotlusvoor, kasvab ka ühistute huvi konsultante koosolekule kutsuda,“ ütles korteriühistute konsultant Jaanus Mark.

Maakondlikust arenduskeskusest saavad korteriühistud abi küsida nii erinevate teenuste tingimuste ja sobivuse, taotluste nõuete, ajakava kui vajalike tähtaegade kohta. 

KredEx pakub korterelamute korrastamiseks ja energiasäästu kasvatamiseks erinevaid toetusi, otselaenu ja käendust. Alates 2015. aastast on KredExi toel üle Eesti korda tehtud ligi 750 korterelamut.

Konsultatsiooni kasutamiseks tuleb korteriühistul võtta kohtumise kokkuleppimiseks ühendust Võrumaa Arenduskeskuse korterelamu toetusmeetmete konsultandiga (Jaanus Mark) telefonil +372 521 7587 või meili teel jaanus.mark@vorumaa.ee